24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Dla Polski można więcej zrobić na Antarktydzie czy w Australii”

Piotr Tymochowicz o programie „Emigracja plus”

– Myślę, że to jest dobry moment, żeby zdefiniować nową Polonię – mówi w programie „Teraz ja!” Piotr Tymochowicz, specjalista ds. wizerunku, twórca programu „Emigracja plus”. – Gość Tomasza Sekielskiego wspominał też niedawne wizyty ABW i CBA w swoim mieszkaniu w Warszawie.

Tomasz Sekielski rozmawiał z Piotr Tymochowicz, specjalistą ds. wizerunku, tuz przed jego kolejnym wylotem z kraju. – Tak naprawdę wyleciałem już sześć lat temu – mówił były doradca Andrzeja Leppera i Janusza Palikota, który właśnie tworzy program „Emigracja plus”.

Jak wyjaśnił, pomysł narodził się po obserwacji rodaków za granicą i jest odpowiedzią na ich potrzeby, a także na sytuację polityczna w ojczyźnie. – Dla Polski można więcej zrobić na Antarktydzie czy w Australii, niż tu na miejscu, gdzie ograniczona jest demokracja i za chwilę żadnych praw nikt nie będzie miał – tłumaczył. Tymochowicz dodał, że ludzi, którzy chcą „ten raj opuścić jest dużo, głównie młodych”.

– Myślę, że to jest dobry moment, żeby zdefiniować nową Polonię – przekonywał rozmówca Tomasza Sekielskiego, który zauważył, że w tej chwili Polacy za granicą głównie zwalczają się nawzajem.

Czym jest „Emigracja plus”?

Na czym polega program „Emigracja plus”? Tymochowicz oferuje Polakom za granicą pracę w biurach wirtualnych, gdzie np. mogą handlować bitcoinami – internetową walutą – w których ekspert upatruje przyszłość. Jak podkreśla, wszystko odbywa się za darmo. Jedyną powinnością wobec założyciela jest zapisanie się do programu.

Gość Nowa TV wspominał też niedawne wizyty ABW i CBA w swoim mieszkaniu w Warszawie.

Całe wydanie programu „Teraz ja!” z 11 grudnia obejrzysz tu.

(„Teraz ja!”)

tomasz sekielski

teraz ja!

emigracja plus

piotr tymochowicz

Redakcja 24 godziny
date_range 12 grudnia 2016 schedule 09:18
Piwnik: zmiany w wymiarze sprawiedliwości są potrzebne
W „Teraz ja!” m. in. o reformie sądownictwa

– Nie ukrywam, że zmiany w wymiarze sprawiedliwości są potrzebne – powiedziała na antenie Nowa TV sędzia Barbara Piwnik, była minister sprawiedliwości. Rozmówczyni Tomasza Sekielskiego komentowała planowane przez Prawo i Sprawiedliwość zmiany w sądownictwie. – Nie należałam do PiS-u, do żadnej partii nie należałam i nie należę – dodała w programie „Teraz ja!”. – Nie wolno dać się zastraszyć – oceniła sędzia, która zacytowała słynne słowa prof. Władysława Bartoszewskiego „warto być przyzwoitym”.

Redakcja 24 godziny
date_range 17 lipca 2017 schedule 08:55