24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Dla Polski można więcej zrobić na Antarktydzie czy w Australii”

Piotr Tymochowicz o programie „Emigracja plus”

– Myślę, że to jest dobry moment, żeby zdefiniować nową Polonię – mówi w programie „Teraz ja!” Piotr Tymochowicz, specjalista ds. wizerunku, twórca programu „Emigracja plus”. – Gość Tomasza Sekielskiego wspominał też niedawne wizyty ABW i CBA w swoim mieszkaniu w Warszawie.

Tomasz Sekielski rozmawiał z Piotr Tymochowicz, specjalistą ds. wizerunku, tuz przed jego kolejnym wylotem z kraju. – Tak naprawdę wyleciałem już sześć lat temu – mówił były doradca Andrzeja Leppera i Janusza Palikota, który właśnie tworzy program „Emigracja plus”.

Jak wyjaśnił, pomysł narodził się po obserwacji rodaków za granicą i jest odpowiedzią na ich potrzeby, a także na sytuację polityczna w ojczyźnie. – Dla Polski można więcej zrobić na Antarktydzie czy w Australii, niż tu na miejscu, gdzie ograniczona jest demokracja i za chwilę żadnych praw nikt nie będzie miał – tłumaczył. Tymochowicz dodał, że ludzi, którzy chcą „ten raj opuścić jest dużo, głównie młodych”.

– Myślę, że to jest dobry moment, żeby zdefiniować nową Polonię – przekonywał rozmówca Tomasza Sekielskiego, który zauważył, że w tej chwili Polacy za granicą głównie zwalczają się nawzajem.

Czym jest „Emigracja plus”?

Na czym polega program „Emigracja plus”? Tymochowicz oferuje Polakom za granicą pracę w biurach wirtualnych, gdzie np. mogą handlować bitcoinami – internetową walutą – w których ekspert upatruje przyszłość. Jak podkreśla, wszystko odbywa się za darmo. Jedyną powinnością wobec założyciela jest zapisanie się do programu.

Gość Nowa TV wspominał też niedawne wizyty ABW i CBA w swoim mieszkaniu w Warszawie.

Całe wydanie programu „Teraz ja!” z 11 grudnia obejrzysz tu.

(„Teraz ja!”)

tomasz sekielski

teraz ja!

emigracja plus

piotr tymochowicz

Redakcja 24 godziny
date_range 12 grudnia 2016 schedule 09:18
Związkowiec o naszej prowokacji: „tylko kadencyjność komendanta to ukróci”
Program „Teraz ja!”

Nie milkną echa prowokacji reporterki programu „Teraz ja” Tomasza Sekielskiego. Okazało się, że funkcjonariusze policji ochoczo pomogliby urzędniczce MSWiA, której popsuł się samochód. - Wielokrotnie byliśmy postawieni w różnych sytuacjach. Policja z natury powinna być apolityczna i neutralna światopoglądowo – przyznaje Rafał Jankowski, przewodniczący NSZZ policjantów.

Redakcja 24 godziny
date_range 16 stycznia 2017 schedule 10:56