24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Data debaty w PE poróżniła polskich polityków

13 grudnia to odpowiedni termin?

We wtorek, w 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w naszym kraju, w Parlamencie Europejskim ma odbyć się debata o stanie praworządności w Polsce. Dla PiS wybór takiego terminu to prowokacja. Jego przesunięcia chce także europoseł SLD Janusz Zemke, który obawia się, że kłótnia o datę debaty zdominuje jej treść.

Rzecznik Parlamentu Europejskiego zapewnia, że wybranie terminu akurat w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego nie było zamierzone. O tym, kiedy odbędzie się debata, zdecydowali liderzy frakcji politycznych i przewodniczący europarlamentu.

Niektórzy europosłowie są zaniepokojeni zmianami w polskiej ustawie o zgromadzeniach oraz zapowiedziami, że Polska może wycofać się z Konwencji w sprawie zwalczania przemocy wobec kobiet. Jutrzejsza debata będzie już czwartą w tym roku dotyczącą Polski.

(„24 godziny”)

 

 

stan wojenny

pis

pe

polska

debata

rocznia

sld

13 grudnia

parlament europejski

Redakcja 24 godziny
date_range 12 grudnia 2016 schedule 20:08
Sportowe aspiracje Ryszarda Czarneckiego
Zostanie szefem PKOl-u?

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości jest oficjalnym kandydatem na stanowisko prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Kandydatura Czarneckiego została zgłoszona przez działaczy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Decyzja zapadnie już 22 kwietnia. Tymczasem ambicjom polityka partii rządzącej przyjrzał się reporter „24 godzin” Adam Feder.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 marca 2017 schedule 13:34