24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Data debaty w PE poróżniła polskich polityków

13 grudnia to odpowiedni termin?

We wtorek, w 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w naszym kraju, w Parlamencie Europejskim ma odbyć się debata o stanie praworządności w Polsce. Dla PiS wybór takiego terminu to prowokacja. Jego przesunięcia chce także europoseł SLD Janusz Zemke, który obawia się, że kłótnia o datę debaty zdominuje jej treść.

Rzecznik Parlamentu Europejskiego zapewnia, że wybranie terminu akurat w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego nie było zamierzone. O tym, kiedy odbędzie się debata, zdecydowali liderzy frakcji politycznych i przewodniczący europarlamentu.

Niektórzy europosłowie są zaniepokojeni zmianami w polskiej ustawie o zgromadzeniach oraz zapowiedziami, że Polska może wycofać się z Konwencji w sprawie zwalczania przemocy wobec kobiet. Jutrzejsza debata będzie już czwartą w tym roku dotyczącą Polski.

(„24 godziny”)

 

 

stan wojenny

pis

pe

polska

debata

rocznia

sld

13 grudnia

parlament europejski

Redakcja 24 godziny
date_range 12 grudnia 2016 schedule 20:08
Prezes PiS podał datę ostatniej miesięcznicy!
Nastąpi już niebawem

Podczas 88. miesięcznicy smoleńskiej Jarosław Kaczyński mówił m. in., że trzeba dążyć do prawdy, która jest coraz bliżej. Prezes Prawa i Sprawiedliwości sugerował także, kiedy będzie miała miejsce ostatnia miesięcznica katastrofy – ma nastąpić 96 miesięcy po wypadku prezydenckiego tupolewa.

Redakcja 24 godziny
date_range 11 sierpnia 2017 schedule 13:36