24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Data debaty w PE poróżniła polskich polityków

13 grudnia to odpowiedni termin?

We wtorek, w 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w naszym kraju, w Parlamencie Europejskim ma odbyć się debata o stanie praworządności w Polsce. Dla PiS wybór takiego terminu to prowokacja. Jego przesunięcia chce także europoseł SLD Janusz Zemke, który obawia się, że kłótnia o datę debaty zdominuje jej treść.

Rzecznik Parlamentu Europejskiego zapewnia, że wybranie terminu akurat w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego nie było zamierzone. O tym, kiedy odbędzie się debata, zdecydowali liderzy frakcji politycznych i przewodniczący europarlamentu.

Niektórzy europosłowie są zaniepokojeni zmianami w polskiej ustawie o zgromadzeniach oraz zapowiedziami, że Polska może wycofać się z Konwencji w sprawie zwalczania przemocy wobec kobiet. Jutrzejsza debata będzie już czwartą w tym roku dotyczącą Polski.

(„24 godziny”)

 

 

stan wojenny

pis

pe

polska

debata

rocznia

sld

13 grudnia

parlament europejski

Redakcja 24 godziny
date_range 12 grudnia 2016 schedule 20:08
Kwaśniewski: nie konstytucja jest problemem, a to że rządzący ją łamią
Były prezydent w Nowa TV

– Moim zdaniem dzisiaj klucz do przyszłości Polski jest po stronie opozycji – mówił w Nowa TV Aleksander Kwaśniewski. – Czy zobaczymy twarze, którym będzie można zaufać i które będą „osobami nadziei” na to, że można odsunąć PiS od władzy i rządzić lepiej oraz przywrócić te wartości, które są w tej chwili gwałcone – dodał były prezydent.

Redakcja 24 godziny
date_range 23 czerwca 2017 schedule 10:06