24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Czy tym razem uda się opanować chaos reklamowy?

Nowy pomysł ministerstwa

Od wielu lat urzędnicy dość nieporadnie walczą z chaosem reklamowym. Szpecące płachty pojawiają się już nie tylko na obrzeżach miast, ale i samych centrach, niekiedy przy reprezentacyjnych ulicach. Generalny Konserwator Zabytków z nowym pomysłem dołączył do walki z płachtami.

Generalny Konserwator Zabytków na dobry początek ma zachęcać władze miast do przyjmowania uchwał krajobrazowych ograniczających reklamy jeśli to nie pomoże sięgnie po ostrzejsze metody. - Być może będzie taka konieczność, żeby ten element przyjmowania uchwały krajobrazowej nie był fakultatywny, a obowiązkowy. Ale na początku edukacja, a potem dopiero silniejsze narzędzia – mówi Magdalena Gawin, wiceminister kultury i jednocześnie Generalny Konserwator Zabytków.

Wspomniana ustawa obowiązuje od września ubiegłego roku. Dzięki niej władze gminu mogą podjąć własną uchwałę. Określają w niej: gdzie i jakie reklamy można umieszczać, gabaryty oraz spis materiałów z jakich nośniki mogą być wykonane.

(„24 godziny”)

24 godziny

serwis informacyjny

Warszawa

łódź

konserwator zabytków

reklamy

Redakcja 24 godziny
date_range 1 grudnia 2016 schedule 20:19
Pijani rodzice rzucali w siebie ośmiomiesięcznym dzieckiem!
Dramat w Łodzi; lekarze walczą o zdrowie malca

Łódzka policja została wezwana w nocy z środy na czwartek do jednego z mieszkań, gdzie doszło do brutalnej awantury. W wyniku kłótni dziecko pary zostało ciężko ranne. Z nieoficjalnych informacji wynika, że rodzice miała rzucać w siebie małym chłopcem. W pewnym momencie dziecko wypadło im z rąk i uderzyło głową w komodę.

Redakcja 24 godziny
date_range 20 lipca 2017 schedule 15:05