24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Czy przyjąłbyś pod dach muzułmańskiego imigranta? [SONDAŻ]

Polacy na „nie”

We wtorek Komisja Europejska poinformowała, że wszczyna formalną procedurę o naruszenie unijnego prawa wobec Polski ws. niedopełnienia decyzji o przyjęciu uchodźców. Rząd Beaty Szydło nie zamierza się jednak ugiąć pod unijnymi sankcjami. A jakie zdanie mają w tej sprawie Polacy? Sprawdź wyniki sondażu!

Dotychczas do naszego kraju nie relokowano ani jednego uchodźcy. Polski rząd, mimo decyzji z września 2015 r., kiedy państwa członkowskie zgodziły się do września 2017 r. przenieść 160 tys. uchodźców z Włoch i Grecji, nie zamierza wywiązać się z tego postanowienia.

Czytaj także: Polska odpowie za nieprzyjęcie uchodźców? KE wszczyna procedurę

A czy Polacy przyjęliby do własnych domów uchodźców, gdyby zaszła taka konieczność? Instytut Badań Pollster na zlecenie Nowej TV i portalu SE.pl, zapytał w sondażu, czy jesteśmy gotowi na przyjęcie muzułmańskiego imigranta pod swój dach. Okazuje się, że większość, bo aż 74 proc. badanych była na „nie”. Tylko 12 proc. przyjęłoby uchodźców, a 14 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

Badanie przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 7-8 czerwca 2017 roku na próbie 1059 dorosłych Polaków. Struktura demograficzna próby była reprezentatywna dla struktury dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3 proc.

(SE.pl, Nowa TV)

uchodźcy

KE

relokacja

sondaż

komisja europejska

imigranci

Redakcja 24 godziny
date_range 13 czerwca 2017 schedule 21:44