24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Czy Polacy popierają sejmowy protest? [SONDAŻ]

Politycy opozycji nie odpuszczają

Wspólnie z portalem SE.pl zadaliśmy Polakom pytanie czy popierają protest posłów opozycji w Sejmie. Chodzi o akcję polityków, którzy od 16 grudnia okupują salę plenarną. Protestujący twierdzą, że chodzi o demokrację w Sejmie, wolność mediów i budżet państwa na 2017 rok. Jakie jest zdanie wyborców?

Akcja polityków opozycji ma potrwać do 11 stycznia – na ten dzień zaplanowano pierwsze posiedzenie Sejmu w 2017 roku. Niewykluczone jednak, że protest będzie trwał dłużej.

Instytutu Badań Pollster przeprowadził sondaż na zlecenie Nowa TV i portalu SE.pl. Pytanie brzmiało „Czy popierasz protest posłów opozycji w Sejmie?”. Okazuje się, że wynik procentowy odpowiedzi był niemal równy. 40 proc. ankietowanych odpowiedziało „tak”, zaś 41 proc. nie popiera akcji polityków, którzy nie opuszczają Sejmu. 19 proc. respondentów nie ma zdania.

Badanie przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 02-03.01.2017 roku na próbie 1047 dorosłych Polaków. Struktura demograficzna próby była reprezentatywna dla struktury dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3 proc.

(„24 godziny”, SE.pl)

opozycja

posłowie

sejm

protest

wolne media

Redakcja 24 godziny
date_range 5 stycznia 2017 schedule 20:16