24h online
Częstochowa: zabił nożem na ulicy, grozi mu dożywocie źródło: TOMASZ GOLA/SE/EAST NEWS

Częstochowa: zabił nożem na ulicy, grozi mu dożywocie

28-latek usłyszał zarzuty

Jest zarzut zabójstwa dla mężczyzny z woj. łódzkiego, który jest podejrzany o zabicie w Częstochowie przypadkowego przechodnia. 28-latek zaatakował w środku dnia, w centrum miasta. Na razie nieznany jest motyw zbrodni.

Makabryczne sceny rozegrały się w piątek w Częstochowie. Młody mężczyzna niespodziewanie zaatakował nożem 63-latka, który wyszedł ze sklepu przy ruchliwej ulicy. Jak się okazało, ciosy były śmiertelne. Mężczyzna spod Radomska, który przyjechał do Częstochowy na zakupy, zmarł na ulicy.

Nie wiadomo, dlaczego doszło do ataku – nie poprzedziła go żadna kłótnia. Wszystko wskazuje na to, że ofiara 28-latka była przypadkowa.

Czytaj także: Bójka na noże w Warszawie. Nie żyje 19-latek

Policja, która dzięki świadkom szybko ustaliła, kto jest sprawcą zbrodni, przebadała agresora. W chwili ataku nie był pod wpływem alkoholu. Wkrótce okaże się, czy zażywał substancje psychoaktywne. Mężczyzna zostanie też poddany badaniom psychiatrycznym.

28-latek trafił do aresztu na trzy miesiące i usłyszał zarzut zabójstwa. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe. Mężczyźnie grozi dozywocie.

(rmf24.pl, fakty.interia.pl)

dożywocie

częstochowa

zabójstwo

śmierć

nożownik

areszt

zarzuty

Redakcja 24 godziny
date_range 9 lipca 2017 schedule 13:00