24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Czasami urzędy gubią dokumenty”. Człowiek konta machina urzędnicza

Dyskusja w programie „Super temat”

– Pisma nie powinny leżeć na półce, tylko Urząd Skarbowy powinien je rozpatrzyć. Sprawa odnośnie do ulgi mieszkaniowej powinna być wszczęta, a nie została, bo niby nie było dokumentów, co okazało się nieprawdą – mówił w programie „Super temat” Michał Otręba ze Stowarzyszenia Niepokonani 2012. Komentował sprawę mężczyzny, który walczy o sprawiedliwość z Urzędem Skarbowym.

Adam Stadnicki cztery lata temu przeżył poważny wypadek samochodowy, po którym cierpi na paczkę pourazową i ma częściową amnezję. Urzędnicy skarbówki żądają od niego 80 tys. zł z tytułu sprzedanej nieruchomości. Według nich nie sotarczył stosownego pisam. Mężczyzna ma dokumenty potwierdzające, że złożył oświadczenie ws. skorzystania z tzw. ulgi meldunkowej. Sprawa się ciągnie, a licznik odsetek bije... Jeden z urzędników zajmujących się przypadkiem pana Adama stwierdził, że ma się on „cieszyć, ze żyje”. Sprawą zajmuje się prokuratura. W programie „Super temat” nierówną walkę człowieka z urzędem komentował Michał Otręba ze Stowarzyszenia Niepokonani 2012.

Beczynny Urząd Skrabowy

– W mojej ocenie Urząd Skarbowy jest w bezczynności – stwierdził Otręba. – W mojej ocenie pisma, które pan Adam dostarczył nie powinny leżeć na półce, tylko Urząd Skarbowy powinien je rozpatrzyć. Sprawa odnośnie do ulgi mieszkaniowej powinna być wszczęta, a nie została, bo niby nie było dokumentów, co okazało się (nieprawdą), bo zostały znalezione – mówił.

Oglądaj także: „Super temat”. Dramaty dłużników. Jak działają komornicy?

Rozmówca Jarosława Kulczyckiego skomentował też fakt, że komornik na polecenie US ściąga z konta pana Adama należności, mimo że mężczyzna po wypadku utrzymuje się jedynie z renty, która wynosi niespełna 800 złotych miesięcznie. – Powinno być wstrzymanie wykonanie czynności do czasu rozpatrzenia przez Wojewódzki Sąd Administracyjny – ocenił Michał Otręba. – Ja dziwię się, jak ten pan może się utrzymać – dodał.

Przedstawiciel Stowarzyszenia Niepokonani 2012 nie szczędził słów krytyki dla naczelnika Urzędu Skarbowego, który zasugerował w piśmie do poszkodowanego Adama Studnickiego. – Przytaczanie takich fraz jak „niech się cieszy, że żyje w sytuacji, w jakiej jest ten człowiek, to mało powiedziane, że jest niesmaczne – podkreślał.

(„Super temat”)

jarosław kulczycki

urząd skarbowy

super temat

michał otręba

niepokonani 2012

dokumenty

Redakcja 24 godziny
date_range 8 czerwca 2017 schedule 10:44