24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Czarne chmury nad KOD. Pieniądze ze zbiórek trafiały na konto lidera

Usługi informatyczne za kilkadziesiąt tys. zł

Ponad 91 tys. zł pochodzących ze zbiórek na KOD, zostało przelane na konto należące do firmy jego lidera Mateusza Kijowskiego oraz jego żony – podał portal onet.pl. Dziennikarze informują o fakturach wystawianych przez należącą do nich firmę MKM Studio.

„Te faktury są prawdziwe. Z tego co pamiętam, było ich chyba sześć. Wystawcą faktur była firma MKM Studio, a odbiorcą usługi był Komitet Społeczny „Komitet Obrony Demokracji” – wyjaśnił lider Komitetu w rozmowie z onet.pl.

Co tyle kosztowało?

Około 90 tys. zł – to należność za usługi informatyczne. Jak przypomina portal SE.pl, Komitet Obrony Demokracji dysponuje pieniędzmi z publicznych zbiórek, firma MMK Studio należąca do lidera KOD wystawiała faktury, za które płacił KOD. Zdaniem Mateusza Kijowskiego rozdmuchanie sprawy stanowi atak na niego.

Kijowski opublikował w nocy oświadczenie w którym napisał m.in.: „Zanim w moim życiu zdarzył się KOD pracowałem jako informatyk. Jak każdy wniosłem do ruchu swoje doświadczenia, umiejętności i zawód. KOD wypełnił niemal całe moje życie, dzień dzieliłem pomiędzy KOD-em na ulicy, a KOD-em w komputerze”

„Kolejna prowokacja”

„Jestem w stanie rozliczyć się z każdej złotówki i każdej godziny poświęconej dla KOD-u. Być może zabrakło mi doświadczenia i ostrożności, ale zaręczam że nie ma w tej sprawie nieuczciwości” – czytamy dalej w piśmie zamieszczonym na jego Facebooku.

Jak podkreślił, atak na swoją osobę traktuje jako kolejną prowokację.

(onet.pl, SE.pl)

KOD

MKM Studio

faktury

mateusz kijowski

Redakcja 24 godziny
date_range 5 stycznia 2017 schedule 20:17
Prokuratura stawia zarzuty byłemu liderowi KOD
Mateusz K. przywłaszczył pieniądze

Były lider KOD Mateusz K. z będzie się tłumaczył z zarzutów przywłaszczenia pieniędzy. Oprócz niego, zarzuty postawiono także byłemu skarbnikowi KOD Piotrowi C. Sprawa dotyczy faktur wystawionych w 2016 roku przez firmę Mateusza K. na rzecz KOD. Obejmowały one koszty usług informatycznych, które w rzeczywistości nie zostały wykonane.

Redakcja 24 godziny
date_range 28 czerwca 2017 schedule 13:14