24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Cudowne przebudzenie w toruńskim ośrodku

Karolina zapadła w śpiączkę po wypadku samochodowym

19-letnia Karolina Szymańska wybudziła się ze śpiączki po pół roku. - To cud - mówią lekarze i fizjoterapeuci. Zazwyczaj po przebudzeniu, pacjent musi przechodzić wielomiesięczną rehabilitację, żeby z łóżka wstać o własnych siłach. Karolina, natomiast mogła to zrobić zaledwie kilka dni po przebudzeniu.

W czerwcu tego roku, Karolina pojechała odebrać wyniki matury. Kiedy wracała, prowadzone przez nią auto uderzyło w drzewo. Lekarze uratowali dziewczyną, ale Karolina zapadła w śpiączkę. Udało się ją wybudzić w toruńskim ośrodku „Światło”. Jej przypadek, lekarze i fizjoterapeuci oceniają jako cud. Bo dziewczyna już w pierwszych dniach po przebudzeniu wstawała o własnych siłach. Zazwyczaj do tego etapu dochodzi się po wielu miesiącach trudnej i żmudnej rehabilitacji.

Mimo to, przed dziewczyną jeszcze dużo pracy i rehabilitacji, żeby w pełni odzyskać siłę i sprawność ruchową.

Rodzice dziewczynki apelują o pomoc w zebraniu pieniędzy na leczenie. Wpłat można dokonać na konto: Karolina Szymańska nr konta 34 1240 4009 1111 0000 4490 9943 z dopiskiem „na leczenie Karoliny Szymańskiej”.

(„24 godziny”)

wybudzenie

24 godziny

medycyna

serwis informacyjny

śpiączka

zdrowie

toruń

Redakcja 24 godziny
date_range 17 grudnia 2016 schedule 21:04
„Super Temat”: Byliśmy w prawdziwym piekle
Wstrząsająca historia żołnierzy z Afganistanu

Większość polskich żołnierzy, którzy zdecydowali się na wyjazd do Afganistanu nie zdawała sobie sprawy, na co się decyduje. Strach, śmierć, całkowity brak zasad po stronie wroga. Podczas tej wojny życie straciło 44 polskich żołnierzy, a ponad 860 odniosło obrażenia. W programie „Super Temat” Jarosław Kulczycki rozmawiał z jednym z poszkodowanych żołnierzy, który dosłownie wyrwał się śmierci.

Redakcja 24 godziny
date_range 25 maja 2017 schedule 10:07