24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Cudowne przebudzenie w toruńskim ośrodku

Karolina zapadła w śpiączkę po wypadku samochodowym

19-letnia Karolina Szymańska wybudziła się ze śpiączki po pół roku. - To cud - mówią lekarze i fizjoterapeuci. Zazwyczaj po przebudzeniu, pacjent musi przechodzić wielomiesięczną rehabilitację, żeby z łóżka wstać o własnych siłach. Karolina, natomiast mogła to zrobić zaledwie kilka dni po przebudzeniu.

W czerwcu tego roku, Karolina pojechała odebrać wyniki matury. Kiedy wracała, prowadzone przez nią auto uderzyło w drzewo. Lekarze uratowali dziewczyną, ale Karolina zapadła w śpiączkę. Udało się ją wybudzić w toruńskim ośrodku „Światło”. Jej przypadek, lekarze i fizjoterapeuci oceniają jako cud. Bo dziewczyna już w pierwszych dniach po przebudzeniu wstawała o własnych siłach. Zazwyczaj do tego etapu dochodzi się po wielu miesiącach trudnej i żmudnej rehabilitacji.

Mimo to, przed dziewczyną jeszcze dużo pracy i rehabilitacji, żeby w pełni odzyskać siłę i sprawność ruchową.

Rodzice dziewczynki apelują o pomoc w zebraniu pieniędzy na leczenie. Wpłat można dokonać na konto: Karolina Szymańska nr konta 34 1240 4009 1111 0000 4490 9943 z dopiskiem „na leczenie Karoliny Szymańskiej”.

(„24 godziny”)

wybudzenie

24 godziny

medycyna

serwis informacyjny

śpiączka

zdrowie

toruń

Redakcja 24 godziny
date_range 17 grudnia 2016 schedule 21:04
NIK krytykuje pakiet onkologiczny
Resort zdrowia wprowadził korekty

Jak wynika z raportu Najwyżej Izby Kontroli, która wzięła pod lupę pakiet onkologiczny, procedurą karty DiLO (diagnostyki i leczenia onkologicznego) objęto jedynie 14 proc. chorych leczonych w poradniach specjalistycznych i niecałe 30 proc. leczonych w szpitalach. Bez karty pacjent z podejrzeniem nowotworu i tak musiał czekać w kolejce.

Redakcja 24 godziny
date_range 26 lipca 2017 schedule 16:10