24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Cristiano Ronaldo trafi do więzienia?

Nieprawidłowości na kilkanaście milionów euro

Prokuratura w Hiszpanii oskarża Cristiano Ronaldo o oszustwa podatkowe. Słynny piłkarz miał w latach 2011-2014 ukryć przed urzędem skarbowym 15 mln euro. Sportowcowi grozi wyrok ograniczenia wolności.

Hiszpańska prokuratura opublikowała specjalne oświadczenie z którego wynika, że portugalski piłkarz rozliczał wpływy z praw do wizerunku w rajach podatkowych. Teraz czeka go proces karny.

Ronaldo może trafić za kraty nawet na siedem lat - czteroletni okres między 2011, a 2014 rokiem to cztery różne przestępstwa.

Czytaj także: Ronaldo ukrył majątek w rajach podatkowych?

„Cristiano Ronaldo zdefraudował większą kwotę niż Leo Messi i popełnił o jedno przestępstwo więcej. Cztery lata, w których Portugalczyk oszukiwał fiskusa, są liczone jako cztery oddzielne przestępstwa. Te z 2012, 2013 i 2014 roku mogą zostać dodatkowo zakwalifikowane jako poważne przestępstwa i za każde z nich piłkarzowi grozi od dwóch do sześciu lat pozbawienia wolności. Za to z 2011 roku grozi mu od roku do pięciu lat więzienia. Minimalna kara pozbawienia wolności wynosi więc siedem lat” – powiedział w rozmowie z rozgłośnią radiową „Cadena SER” Carlos Cruzado, prezes GESTHA, czyli stowarzyszenia ekspertów hiszpańskiego Ministerstwa Finansów.

Szansą Ronaldo na uniknięcie więzienia może być przyznanie do winy.

(sport.se.pl)

cristiano ronaldo

podatki

oszustwa

więzienie

urząd skarbowy

wyrok

Redakcja 24 godziny
date_range 14 czerwca 2017 schedule 20:43