24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Co przyniesie nam 2017 rok? Adam Feder na tropie wróżb

Scenariuszy jest wiele...

Początek stycznia to tradycyjnie dobry moment do zastanowienia nad przyszłością, którą przyniosą nam nadchodzące miesiące… Reporter „24 godzin” Adam Feder postanowił nie dać się zaskoczyć – wziął pod lupę przepowiadaczy przyszłości z różnych części globu.

Przepowiadanie przyszłości zawsze budziło wśród ludzi ogromne emocje. Kto przecież nie jest chociaż odrobinę ciekaw, co przyniesie mu los?

Problem polega na tym, że przewidywane scenariusze nie zawsze się pokrywają. Wizje wróżów z Peru, Kuby i Meksyku różnią się od siebie. Jedne są optymistyczne, drugie zdecydowanie przesączone czarnowidztwem. Komu wierzyć?

Metody są różne. Niektórzy mają samoczynne wizje, inni posługują się np. portretami ważnych polityków, które są moczone w wodzie – jak wróże z Peru. Przykład z Meksyku pokazuje zaś, że pomocne mogą okazać się świece, karty i nieco mniejsze zdjęcia.

Jedno jest pewne – bez względu na przepowiedzianą nam wizję przyszłości, nie należy tracić optymizmu. Zawsze można przecież iść do kolejnego wróża…

(„24 godziny”)

przepowiednie

adam feder

przyszłość

wróżenie

Redakcja 24 godziny
date_range 6 stycznia 2017 schedule 20:41