24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Co myślą Polacy o zakazie handlu w niedzielę?

Sprawdź wyniki sondażu

Zakaz handlu w niedzielę już po wakacjach? Ustawa ma być gotowa przed przerwą wakacyjną. Rząd w ubiegłym tygodniu powiedział „tak”, ale wypunktował w ustawie braki, dlatego wciąż czekamy na ostateczny projekt.

Jarosław Kaczyński w ostatnim wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej powiedział, że zakaz mógłby obowiązywać nie we wszystkie niedziele. Zgodził się tym samym z wcześniejsza opinią minister pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską, według której sklepy mogłyby być zamknięte na przykład co drugi tydzień.

Czytaj także: Do więzienia za zakupy w niedzielę?

„Dziennika Gazeta Prawna” sprawdził, co na ten temat sądzą Polacy. Gazeta zapytała „Czy Twoim zdaniem w Polsce powinien zostać wprowadzony zakaz handlu w niedzielę?

Co czwarty ankietowany (24,6 proc.) stwierdził, że „zdecydowanie nie”. Jeszcze więcej respondentów wskazało odpowiedź „raczej nie” (30,3 proc.).

„Raczej tak” odpowiedziało 13,5 proc. badanych, a „zdecydowanie tak” 15,1 proc.

Pozostali badani (16,4 proc.) nie mieli w tej sprawie żadnego zdania.

(„24 godziny”, „Dziennika Gazeta Prawna”)

handel

niedziela

sondaż

jarosław kulczycki

zakupy

Redakcja 24 godziny
date_range 3 kwietnia 2017 schedule 21:16
Tusk i Biedroń depczą Dudzie po piętach [SONDAŻ]
Gdyby wybory prezydenckie odbyły się dziś...

Pierwszą turę wyborów prezydenckich Andrzej Duda miałby w kieszeni, ale w drugiej kontrkandydat mógłby już mu zagrozić. Robert Biedroń nawet bardziej niż Donald Tusk. Jak wyglądałyby wyniki wyborów prezydenckich, gdyby odbywały się dzisiaj? Nastroje badał Panel Badawczy Ariadna dla „Dziennika Gazety Prawnej”.

Redakcja 24 godziny
date_range 18 maja 2017 schedule 14:19