24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Co myślą Polacy o zakazie handlu w niedzielę?

Sprawdź wyniki sondażu

Zakaz handlu w niedzielę już po wakacjach? Ustawa ma być gotowa przed przerwą wakacyjną. Rząd w ubiegłym tygodniu powiedział „tak”, ale wypunktował w ustawie braki, dlatego wciąż czekamy na ostateczny projekt.

Jarosław Kaczyński w ostatnim wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej powiedział, że zakaz mógłby obowiązywać nie we wszystkie niedziele. Zgodził się tym samym z wcześniejsza opinią minister pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską, według której sklepy mogłyby być zamknięte na przykład co drugi tydzień.

Czytaj także: Do więzienia za zakupy w niedzielę?

„Dziennika Gazeta Prawna” sprawdził, co na ten temat sądzą Polacy. Gazeta zapytała „Czy Twoim zdaniem w Polsce powinien zostać wprowadzony zakaz handlu w niedzielę?

Co czwarty ankietowany (24,6 proc.) stwierdził, że „zdecydowanie nie”. Jeszcze więcej respondentów wskazało odpowiedź „raczej nie” (30,3 proc.).

„Raczej tak” odpowiedziało 13,5 proc. badanych, a „zdecydowanie tak” 15,1 proc.

Pozostali badani (16,4 proc.) nie mieli w tej sprawie żadnego zdania.

(„24 godziny”, „Dziennika Gazeta Prawna”)

handel

niedziela

sondaż

jarosław kulczycki

zakupy

Redakcja 24 godziny
date_range 3 kwietnia 2017 schedule 21:16

– Człowiek, który nie jest profesjonalnie przygotowany, nie jest w stanie zweryfikować treści umów – mówił w programie „Super temat” w Nowa TV Michał Wawrykiewicz. Adwokat, który komentował działalność firm lichwiarskich podkreślał, że lepiej wydać 100 zł na poradę prawnika, niż stracić oszczędności życia. Barbara Husiew, wiceprezes Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu, podkreślała, że „takie praktyki powinny być absolutnie zakazane”.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 czerwca 2017 schedule 09:52