24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Cindy szaleje w Stanach Zjednoczonych, nie żyje chłopiec

Ranni na pokładzie samolotu

Burza tropikalna Cindy, która uderzyła w wybrzeże USA, pochłonęła pierwszą ofiarę śmiertelną – 10-letniego chłopca. Sztorm spowodował też problemy w lotnictwie. Trzech pasażerów boeinga 737, który wpadł w turbulencje nad Meksykiem, trafiło do szpitala.

Już w środę gigantyczne fale biły o linię brzegową południowo-wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Potężne deszcze spowodowały podtopienia na Florydzie, w stanie Missisipi oraz Luizjanie. Obecnie burza przesuwa się w stronę Teksasu, ale jej siła słabnie i w tej chwili nazywa się ją depresją tropikalną.

Pierwszą ofiarą Cindy jest 10-latek, którego podczas burzy uderzył konar drzewa. Służby alarmują, by nadal zachowywać ostrożność. Niebezpieczne, oprócz samego wiatru wiejącego z ogromną siłą, są także ulewne opady.

Czytaj takze: Przez miesiąc dryfowali po morzu uszkodzoną łodzią

Do incydentu związanego z Cindy doszło także w przestworzach. Co najmniej dziesięciu pasażerów boeinga 737 linii United Airlines (lot Panama-Houston) ucierpiało, gdy maszyna wpadła w turbulencje. Według obrazu z satelity, miały one związek z chmurami burzowymi związanymi ze sztormem. Po wylądowaniu trzy osoby trafiły do szpitala.

(onet.pl, tvnmeteo.tvn24.pl)

turbulencje

burza tropikalna

cindy

ofiara

sztorm

Redakcja 24 godziny
date_range 23 czerwca 2017 schedule 20:36
Bilety na sopockie molo będą droższe
Skutki zniszczeń

Bilety normalne, karnety normalne i bilety nocne na spacer molo w Sopocie będą droższe. Kąpielisko Morskie Sopot tłumaczy, że wyższe opłaty spowodowane są jesienno-zimowymi zniszczeniami pomostu i kosztami nocnej ochrony obiektu.

Redakcja 24 godziny
date_range 12 kwietnia 2017 schedule 18:07