24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Cimoszewicz o wizycie Trumpa: przyjeżdża do Warszawy, żeby zmienić wizerunek

Były premier w programie „Tu i teraz”

Oczekuje się, że Donald Trump wypowie w Warszawie słowa przywiązania, lojalności wobec NATO – mówił w programie „Tu i teraz” w Nowa TV były premier Włodzimierz Cimoszewicz. – Takie słowa zabrzmią tutaj mocno, dobrze, we właściwy sposób – podkreślał.

– Mam wrażenie, że Trump przyjeżdża do Warszawy, żeby trochę zmienić wizerunek polityka, który nie potrafi się odnaleźć na salonach świata – mówił o wizycie w Polsce prezydenta USA były premier i szef polskiej dyplomacji Włodzimierz Cimoszewicz.

Czytaj także: Trump przylatuje do stolicy. Będą utrudnienia w ruchu

Gość Nowa TV przyznał, że oczekuje się, iż w Warszawie Trump zadeklaruje przywiązanie do Sojuszu Północnoatlantyckiego. – Jeżeli NATO napotyka gdzieś dziś na podwyższony stopień zagrożeń, to jest to właśnie wschód Europy i ta rubież zewnętrzna Sojuszu, którą jest Polska granica wschodnia ze względu na agresywną politykę Rosji z ostatnich lat. Takie słowa zabrzmią tutaj mocno, dobrze, we właściwy sposób – podkreślał.

„Z opozycją w Polsce jest fatalnie”

Były premier skomentował także sytuację w polskiej polityce. – Uważam, że rządom PiS-u należy się krytyka, ale z drugiej strony ugrupowanie, które swoje propozycje ogranicza do jakichś rekompensat dla tych, którzy nie będą płacili abonamentu RTV po prostu się ośmiesza – mówił. – To jest kolejny dowód na to, że z opozycją w Polsce jest fatalnie – podkreślił.

Oglądaj także: „Tu i teraz”. Kwaśniewski: klucz do przyszłości Polski jest po stronie opozycji

Choć przyznał, że jest daleki od chwalenia rządu, to również nie ma powodów do zachwytu nad działaniami opozycji. – Dzisiaj Kaczyński może powtórzyć dość bezczelne stwierdzenie Tuska sprzed lat, że nie ma z kim przegrać – konkludował.

(„Tu i teraz”)

Tu i teraz

Warszawa

donald trump

nato

opozycja

wizyta

włodzimierz cimoszewicz

marek czyż

Redakcja 24 godziny
date_range 5 lipca 2017 schedule 09:54