24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Chmury i śnieg. Czy to już zima?

Biały puch sypie się z nieba

Stało się, spadł pierwszy śnieg. Opady i gęste chmury pojawiły się w środę w całym kraju. Temperatura też nie rozpieszcza - termometry wskażą dziś maksymalnie od 1 do 5 stopni Celsjusza.

Zima przyszła w tym roku zaskakująco wcześnie, bo już 9 listopada.

W Warszawie od rana leciał z niba biłay puch.

 

Źródło: www.youtube.com/watch?v=2cE4OVIJarM

W środę prawie w całym kraju wystąpiły opady. Na wschodzie kraju zachmurzenie było duże, z opadami mokrego śniegu i deszczu, a w Tatrach śniegu. W pozostałej części Polski wystąpiły przejaśnienia. W centralnej części kraju spadło aż do 5 cm białego puchu. Wiatr był słaby, na Wybrzeżu słaby i umiarkowany.

W nocy ze środy na czwartek na całym obszarze kraju zachmurzenie będzie duże. Nie przestanie też sypać śnieg. Początkowo słabe opady wystąpią na Pomorzu Wschodnim, Kujawach i Ziemi Łódzkiej. Nad ranem pojawią się też na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku.

Na poranne problemy mogą natrafić kierowcy. Mgły i osadzająca się szadź mogą ograniczać widoczność do 200, a miejscami nawet 100 metrów.

Temperatura minimalna w czwartkowy poranek będzie się wahała od -4 stopni C do -1, na Pomorzu miejscami -7 stopni.

(IMGW, „24 godziny”)

opady

śnieg

pogoda

kierowcy

zima

Redakcja 24 godziny
date_range 9 listopada 2016 schedule 21:15
110 tys. osób bez prądu, czyli zima w kwietniu
Silne opady w woj. śląskim

Po obfitych opadach śniegu w woj. śląskim około 110 tysięcy odbiorców nie miało w środę rano prądu. Służby pracowały w nocy i przez cały dzień, a mimo to wszystkich awarii nie udało się usunąć. Najgorsza sytuacja jest w okolicach Częstochowy i Myszkowa. Mokry i ciężki śnieg łamał gałęzie i całe drzewa, które z kolei zrywały linie energetyczne, tarasowały drogi i tory.

Redakcja 24 godziny
date_range 19 kwietnia 2017 schedule 17:26