24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Chmury i śnieg. Czy to już zima?

Biały puch sypie się z nieba

Stało się, spadł pierwszy śnieg. Opady i gęste chmury pojawiły się w środę w całym kraju. Temperatura też nie rozpieszcza - termometry wskażą dziś maksymalnie od 1 do 5 stopni Celsjusza.

Zima przyszła w tym roku zaskakująco wcześnie, bo już 9 listopada.

W Warszawie od rana leciał z niba biłay puch.

 

Źródło: www.youtube.com/watch?v=2cE4OVIJarM

W środę prawie w całym kraju wystąpiły opady. Na wschodzie kraju zachmurzenie było duże, z opadami mokrego śniegu i deszczu, a w Tatrach śniegu. W pozostałej części Polski wystąpiły przejaśnienia. W centralnej części kraju spadło aż do 5 cm białego puchu. Wiatr był słaby, na Wybrzeżu słaby i umiarkowany.

W nocy ze środy na czwartek na całym obszarze kraju zachmurzenie będzie duże. Nie przestanie też sypać śnieg. Początkowo słabe opady wystąpią na Pomorzu Wschodnim, Kujawach i Ziemi Łódzkiej. Nad ranem pojawią się też na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku.

Na poranne problemy mogą natrafić kierowcy. Mgły i osadzająca się szadź mogą ograniczać widoczność do 200, a miejscami nawet 100 metrów.

Temperatura minimalna w czwartkowy poranek będzie się wahała od -4 stopni C do -1, na Pomorzu miejscami -7 stopni.

(IMGW, „24 godziny”)

opady

śnieg

pogoda

kierowcy

zima

Redakcja 24 godziny
date_range 9 listopada 2016 schedule 21:15

Wysoka temperatura to powód do uciechy dla wszystkich, którzy wybierają się na urlop. Trzeba jednak pamiętać, że fala upałów, zwłaszcza ta przychodząca znienacka, może być bardzo niebezpieczna. Rekordowe temperatury paraliżują nie tylko codzienne funkcjonowanie, ale też wiele instytucji.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 czerwca 2017 schedule 13:09