24h online
Chcieli uczcić pamieć 15-latka. Zamieszki w Atenach źródło: Flickr/Joanna

Chcieli uczcić pamieć 15-latka. Zamieszki w Atenach

W ruch poszły koktajle Mołotowa

Do gwałtownych protestów doszło we wtorek w stolicy Grecji. Marsz upamiętniający 15-latka, który 8 lat temu został zabity przez policję, zamienił się w zamieszki.

Anarchiści rzucali w policjantów koktajlami Mołotowa i kamieniami, odpalali także race. Policja w odpowiedzi użyła gazu łzawiącego. Jeden z funkcjonariuszy odniósł lekkie obrażenia. Łącznie po demonstracji zatrzymano ponad 20 osób.

Marsze w rocznicę śmierci Alexisa Grigoropulosa organizowane są w Grecji od 2008 r. To wtedy protest studentów przeciwko polityce edukacyjnej rządu przerodził się w zamieszki, a policja straciła kontrolę nad sytuacją. Jeden z funkcjonariuszy oddał strzały w kierunku atakujących i zabił chłopca. Incydent wywołał wówczas w największe od dziesięcioleci rozruchy w Grecji.

(„24 godziny”)

 

demonstracja

protest

grecja

marsz

ateny

Redakcja 24 godziny
date_range 7 grudnia 2016 schedule 13:52
Supertata. 515 km dla chorego dziecka
13 dni morderczego marszu

Piotr Wróbel ruszył w niezwykłą podróż z Katowic do Gdańska. Mężczyzna chciał tym sposobem nagłośnić zbiórkę pieniędzy na rehabilitację swojego syna, który choruje na autyzm. Ojciec Iana pokonał dla niego 515 km. Zabrał ze sobą jedynie niewielki plecak.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 kwietnia 2017 schedule 14:23