24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Chciał zaatakować prezydenta? Wiemy, co było w strzykawce

Mężczyzna miał nóż myśliwski i strzykawkę

W Piekarach Śląskich został w środę zatrzymany mężczyzna, który chciał spotkać się z prezydentem. Znaleziono przy nim nóż myśliwski i strzykawkę z płynem. Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie.

W Piekarach Śląskich został w środę zatrzymany mężczyzna, który chciał spotkać się z prezydentem. Znaleziono przy nim nóż myśliwski i strzykawkę z tajemniczym płynem. Prokuratura zajęła się sprawą.

Na krótko przed wizytą prezydenta policja i funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu wykazali się czujnością i zareagowali na dziwne zachowanie mężczyzny krążącego wokół bazyliki w Piekarach Śląskich. 40-latek nie potrafił wyjaśnić dlaczego miał przy sobie strzykawkę i nóż.

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach wszczęła śledztwo przeciwko Aleksandrowi Cz. Po przesłuchaniu nie postawiono mu zarzutów i do domu puszczono wolno. Mężczyzna tłumaczył, że w strzykawce była woda święcona i nosi ją zawsze ze względów religijnych. Powiedział też, że zawsze ma przy sobie nóż, bo często w ciągu dnia przebywa w okolicznych lasach i jest mu potrzebny do czynności zbierackich.

Śledczy nadal prowadzą postępowanie. W ciągu kilku dni mają sprawdzić komputery i telefony Aleksandra Cz.

(„24 godziny”)

Aleksander Cz.

Andrzej Duda

prezydent

zamach

Redakcja 24 godziny
date_range 24 listopada 2016 schedule 21:02
Gen. Koziej: wygwizdanie Lecha Wałęsy to plama całej wizyty Trumpa
Echa przemówienia prezydnta USA

– Bardzo się tym smucę, że partia rządząca zdecydowała się ściągnąć swoich działaczy z Polski po to, żeby gwizdali, wrzeszczeli na swoich przeciwników politycznych na oczach świata – mówił w programie „Więc jak?” w Nowa TV gen. Stanisław Koziej. W jego ocenie prezydent USA Donald Trump przyleciał do Polski „wyłącznie po to, żeby zrealizować swoje interesy”.

Redakcja 24 godziny
date_range 7 lipca 2017 schedule 09:55