24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Ceny piwa mogą poszybować w górę

Resort zdrowia dostrzega problem

Czy grozi nam wzrost cen piwa? To możliwe. Resort zdrowia sugeruje, że cena tego trunku jest zbyt niska. Co więcej – piwo jest też ponoć zbyt łatwo dostępne. Podczas sejmowej konferencji dot. trzeźwości uwagę na te kwestie zwrócił minister Konstanty Radziwiłł. W zbliżonym tonie wypowiada się również jego zastępca Zbigniew Król, który zapowiada stosowne decyzje rządu mające na celu zaradzenie problemowi.

Piwo cieszy się w naszym kraju ogromną popularnością – jesteśmy pod tym względem w europejskiej czołówce. Jak widać, statystyki zaniepokoiły polityków.

„W przypadku niektórych alkoholi, na przykład mocnego piwa - 10 proc. i więcej, jego aktualna cena jest nieadekwatna. Kiedy w 2014 roku podnieśliśmy akcyzę na alkohol wysokoprocentowy, to konsumpcja w tej kategorii spadła. To jest kwestia, w której na pewno będą prowadzone rozmowy i na pewno będą zaplanowane działania” – powiedział wiceminister Król w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes, którego cytuje SE.pl.

Czytaj także: Kaloryczność trunków wkrótce na opakowaniu?

Polityk dodał również, że prowadzone są prace nad ograniczeniami w kwestii dostępu do napojów alkoholowych. Według Zbigniewa Króla problem leży w ilości punktów sprzedaży. „Im mniej tych punktów, tym bardziej konsumpcja spada” – dodał polityk.

W ostatnim czasie do dostępności alkoholu odniósł się także minister Konstanty Radziwiłł, który ocenił, że „alkohol tani jak nigdy, a to zachęta dla dzieci czy osób niezamożnych”.

(SE.pl)

konstanty radziwiłł

uzależnienie

piwo

alkohol

akcyza

Redakcja 24 godziny
date_range 20 czerwca 2017 schedule 21:14