24h online
Centrum Warszawy zostanie sparaliżowane źródło: MARCIN SMULCZYNSKI/SE/EAST NEWS

Centrum Warszawy zostanie sparaliżowane

13 grudnia pod znakiem manifestacji

Mieszkańcy Warszawy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami w związku z dwiema dużymi oraz licznymi mniejszymi manifestacjami, które przejdą ulicami stolicy. Część autobusów i tramwajów zmieni swoje codzienne trasy.

„Z powodu zaplanowanej na popołudnie 13 grudnia manifestacji, która przejdzie z ronda de Gaulle’a na ul. Nowogrodzką, będą występować duże utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w obszarze praktycznie całego centrum Warszawy” - czytamy w specjalnym komunikacie ZTM.

Ruch tramwajowy zostanie wyłączony w al. Jerozolimskich, al. Solidarności, ul. Chałubińskiego, ul. Marszałkowskiej (na odcinku pl. Zbawiciela - Stawki) i al. Jana Pawła II (na odcinku Nowowiejska - al. Solidarności).

Zamiast tramwajów w al. Jana Pawła II na trasę wyjedzie specjalna linia autobusowa Z, która będzie kursowała z kina Femina do GUS-u wiaduktami nad rondem 40-latka. 

Demonstracja PiS-u

To nie koniec utrudnień. Problemy pojawią się już od samego rana także na pl. Trzech Krzyży i w jego okolicach. Właśnie w tym miejscu zaplanowano demonstrację Prawa i Sprawiedliwości. Mowa o Alejach Ujazdowskich, Mokotowskiej, Hożej, Żurawiej, Brackiej, Nowym Świecie, Książęcej i Wiejskiej. Autobusy, które na co dzień jeżdżą tymi ulicami, zostaną skierowane najprawdopodobniej na objazdy.

Apogeum przypada na godz. 15.00

Największe utrudnienia rozpoczną się już od godz. 15.00 w rejonie ronda de Gaulle'a. Stamtąd demonstranci Komitetu Obrony Demokracji przejdą Alejami Jerozolimski do pl. Starynkiewicza, a następnie Nowogrodzką. 

Warto wybrać metro

Zarząd Transportu Miejskiego nie wyklucza, że problemy komunikacyjne mogą występować do późnych godzin wieczornych. Zachęca jednocześnie do korzystania z metra, które od godz. 14.00 będzie kursować co trzy minuty.

Szczegóły dot. zmian w kursowaniu środków komunikacji miejskiej można znaleźć na stronie ztm.waw.pl

(warszawa.eskainfo.pl)

stan wojenny

pis

KOD

manifestacja

Wojciech Jaruzelski

13 grudnia

Redakcja 24 godziny
date_range 13 grudnia 2016 schedule 09:32