24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Cebula i chleb? Jak poszczą Polacy

Deklarujemy wstrzemięźliwość od słodyczy

Dzisiejsza data w kalendarzu liturgicznym rozpoczyna w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu. Katolicy w całym kraju obchodzą tzw. Popielec, ale czy naprawdę poszczą?

Środa Popielcowa oficjalnie zamyka okres karnawału. Ma wprowadzić wiernych w czas 40-dniowego Wielkiego Postu, który według tradycji Kościoła katolickiego jest okresem przygotowującym wiernych do Świąt Wielkanocnych. W tym czasie Kościół zaleca wstrzemięźliwość, jałmużnę i żarliwą modlitwę.

Polacy najczęściej deklarują ograniczenie słodyczy i alkoholu, ale jak wiadomo od deklaracji do realizacji droga daleka…

Czytaj także: OSTATKI PO POLSKU. JAK SPĘDZAMY KARNAWAŁ?

Bo dziś postu typu śledź i chleb już nikt nie przestrzega. – Cebula? No kiedyś tak było, cebula z olejem posolona, do tego chleb i tak się jadło – przyznaje jeden z rozmówców „24 godzin”.

Więcej w materiale Adama Federa!

(„24 godziny”)

post

adam feder

popielec

postanowienia

Redakcja 24 godziny
date_range 1 marca 2017 schedule 21:28

Adam Feder i jego Federacja, czyli racja Federa to nowy program emitowany w soboty na antenie NOWA TV. Specjalnie dla widzów dziennikarz przygotowuje subiektywny przegląd wydarzeń tygodnia, począwszy od tematów politycznych, na lifestylowych i showbiznesowych kończąc. Oglądając Federację nie sposób się nudzić, bowiem poruszane zagadnienia przedstawiane są z przymrużeniem oka, czasami bardzo mocnym.

Redakcja nowa.tv
date_range 23 sierpnia 2017 schedule 13:29