24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

CBŚP rozbiło grupę handlarzy sterydami

Wyprali co najmniej 4 mln zł

Pięciu członków gangu trudniącego się handlem sterydami i lekami niewiadomego pochodzenia oraz praniem pieniędzy z przestępstwa zatrzymali policjanci CBŚP. Zorganizowana grupa przestępcza wprowadziła do obrotu nielegalne środki warte prawie 4,5 mln zł. Zabezpieczono też 33 tys. sterydów i środków na potencję. Ich wartość to bagatela 400 tys. zł.

Grupa była rozpracowywana przez śledczych od kilku miesięcy. Policja ustaliła, że gangsterzy zajmują się sprowadzaniem do Polski niewiadomego pochodzenia sterydów i medykamentów z Hong-Kongu, Grecji, Mołdawii, Rumunii, Litwy, Słowacji i Anglii. Później środki sprzedawano na rynku krajowym oraz u naszych sąsiadów. Cała operacja miała trwać co najmniej od maja 2015 r.

CBŚP i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej dokonali zatrzymań w tym samym czasie w Warszawie i woj. lubelskim. Zatrzymano łącznie pięć osób oraz zabezpieczono nielegalne medykamenty o wartości ok. 400 tys. zł. Oprócz farmaceutyków zabezpieczono porsche jednego z zatrzymanych oraz m.in. 50 telefonów komórkowych i 70 kart SIM na fałszywe dane.

Akcja Centralnego Biura Śledczego Policji odbyła się przy współpracy prokuratorami Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. Zatrzymanym postawiono zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy, poświadczania nieprawdy i naruszeń Ustawy Prawo Farmaceutyczne. Oprócz tego przywódca gangsterów usłyszał zarzut kierowania grupą.

Czytaj także: CBŚP ROZBIŁO GANG. 340 SZTUK BRONI W RĘKACH POLICJI

Mężczyznom grozi do 8 i 10 lat więzienia. Zostali aresztowani na trzy miesiące.

(cbsp.policja.pl)

farmaceutyki

sterydy

gang

cbśp

grupa przestępcza

zatrzymanie

mazowsze

leki

handel

policja

lubelszczyzna

Redakcja 24 godziny
date_range 6 marca 2017 schedule 20:58