24h online
Caritas popiera WOŚP – przekazano wyjątkowy prezent źródło: TOMASZ RADZIK SE / EAST NEWS

Caritas popiera WOŚP – przekazano wyjątkowy prezent

Rozwiano kontrowersje wokół pikników MON

„Każdy, kto działa na rzecz bliźniego jest godny szacunku. Caritas Polska nie podejmuje żadnych działań przeciwko Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, nie konkuruje z nią ani nie szuka porównań” – czytamy w oświadczeniu dyrektora Caritas Polska ks. Mariana Subocza. W piśmie odniesiono się do kontrowersji wokół pikników MON, które odbędą się tuż przed finałem WOŚP.

Na zaledwie dzień przed finałem WOŚP – w sobotę 14 stycznia – w Żaganiu będzie miało miejsce powitanie amerykańskich żołnierzy, którzy przybyli do polski w ramach wzmocnienia wschodniej flanki NATO. Przy tej okazji kancelaria premiera i MON organizują w 16 miastach Polski imprezy plenerowe pod hasłem „Bezpieczna Polska”. Będą podczas nich prowadzone zbiórki, które przeprowadza Caritas Ordynariatu Polowego WP. Zebrane fundusze mają wesprzeć chrześcijańskie rodziny w Syrii. Kontrowersje wzbudziła wyznaczona data – tuż przed ogólnopolską akcją pomocy Jurka Owsiaka.

„Jest tu miejsce dla każdego”

„Ilość problemów społecznych i osób potrzebujących zainteresowania i wsparcia w Polsce jest ogromna. Jest tu miejsce dla każdego, kto angażuje się w pomoc dla bliźniego. Apelujemy o szacunek, wsparcie i przestrzeń do działania dla wszystkich ludzi i organizacji dobrej woli oraz o zaprzestanie podziałów i konfrontacji” – czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na stronie „Caritas”.

– Dziękujemy za to oświadczenie, podpisujemy się pod nim w całej rozciągłości – powiedział rzecznik WOŚP Krzysztof Dobies.

Dyrektor Caritas Polska przekazał na rzecz orkiestry „Lampkę Pokoju” wykonaną w Taybeh, w Ziemi Świętej. „Lampka ta jest apelem do świata o modlitwę o pokój, szczególnie na Bliskim Wschodzie” – czytamy we wpisie szefa WOŚP na Facebooku.

(gazeta.pl, caritas.pl)

MON

WOŚP

Jerzy Owsiak

Caritas

zbiórka

pomoc

Redakcja 24 godziny
date_range 12 stycznia 2017 schedule 10:14