24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Byli prezydenci apelują do rządu o rozwagę

Przy okazji 60. rocznicy Traktatów Rzymskich

Choć, jak sami podkreślają, reprezentują różne tożsamości polityczne i pokolenia, to cel zawsze mieli wspólny – jest nim dobro kraju. W przeddzień 60. rocznicy Traktatów Rzymskich w otwartym liście, byli prezydenci – Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski – apelują do polskiego rządu o rozważną politykę europejską.

Byli prezydenci przestrzegają przed konfrontacyjnym stanowiskiem polskiego rządu wobec Unii Europejskiej, które przez państwa członkowskie może być odbierane jako przejaw eurosceptycyzmu.

Czytaj także: Tusk zostaje na drugą kadencję w Radzie Europejskiej!

Należy w tym miejscu wspomnieć o ostatnich wyborach na szefa Rady Europejskiej, w których polski rząd nie poparł kandydatury Donalda Tuska oraz groził wstrzymaniem głosowania.

Prezydenci przypominają, że wstąpienie Polski do Unii Europejskiej w 2004 r. było życzeniem miliona Polaków, a Unia wzmacnia wśród obywateli poczucie wspólnoty, solidarności i przede wszystkim bezpieczeństwa.

Czytaj także: Tusk „wielokrotnie przekroczył swój europejski mandat”

Jak możemy przeczytać w liście, tylko rozsądna polityka proeuropejska może uchronić nasz kraj od bycia zepchniętym na margines w czasie, gdy podejmowane są kluczowe decyzje o przyszłych losach wspólnoty.

(„24 godziny”)

Donald Tusk

rada europejska

Lech Wałęsa

bronisław komorowski

unia europejska

rząd

beata szydło

aleksander kwaśniewski

Redakcja 24 godziny
date_range 22 marca 2017 schedule 21:26