24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Była zdesperowana, apel o pomoc powiesiła na drzewach

Reakcja poznaniaków przeszła wszelkie oczekiwania

Samotnie wychowuje syna, jest chora, nie ma pracy i mieszka z dzieckiem w tragicznych warunkach. Jakby tych nieszczęść było mało, znęcał się nad nią mąż. Nie chcieli pomóc urzędnicy, więc wzięła sprawy w swoje ręce – napisała dramatyczny i wzruszający list.

„Moje życie to jedno pasmo nieszczęść” – tymi słowami zaczyna się list pani Patrycji. „Nie ma męża, bo znęcał się fizycznie i psychicznie nad rodziną. Mieszkam w lokalu, który cały jest zagrzybiony i nie mam ogrzewania, przez to syn choruje. Ja sama jestem chora na raka (…) Bardzo proszę o pomoc, bo życie traci już dla mnie sens” – czytamy dalej.

Pani Patrycja prośbę o pomoc przywiesiła na kilku drzewach. Takiego odzewu się jednak nie spodziewała. Poznaniacy skrzyknęli się w internecie i dosłownie zasypują kobietę jedzeniem, ubraniami i innymi potrzebnymi do życia rzeczami.

Na Facebooku utworzono wydarzenie „Razem dla Patrycji i Maurycego”.

(„24 godziny”, epoznan.pl)

pomoc

wsparcie

poznań

Redakcja 24 godziny
date_range 13 stycznia 2017 schedule 20:34
Trwa wyścig z czasem o życie Julii
Serce i płuca powoli odmawiają posłuszeństwa

13-letnia Julia Szponar od lat cierpi na skomplikowaną wadę serca i płuc. Jej dotychczasowe życie to cud – mówili lekarze i nie dawali szans na dużo więcej. Julia nie dawała jednak za wygraną i za oceanem znalazła nadzieję na zdrowie. Po skomplikowanej operacji w Stanach Zjednoczonych zaczęła nadrabiać zaległości z dzieciństwa. Jednak po kilku latach serce i płuca znów dały o sobie znać i potrzebna jest kolejna operacja. Zaplanowano ją na 10 marca. Potrzebna jest jednak pomoc.

Redakcja 24 godziny
date_range 25 lutego 2017 schedule 18:26