24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Bydgoszcz: 23-latek pobił córeczkę. Znęcał się też nad żoną

Dariuszowi W. grozi 10 lat więzienia

Czteromiesięczna Oliwia z Bydgoszczy trafiła z ciężkimi urazami do szpitala w listopadzie ubiegłego roku. Szybko wyszło na jaw, że sprawcą pobicia jest jej ojciec. Teraz okazuje się, że Dariusz W. znęcał się nie tylko nad córką, ale też nad żoną. Mężczyzna spędzi w areszcie kolejne trzy miesiące.

Do tragedii w Bydgoszczy doszło w domowym zaciszu. Jak zwykle bywa w podobnych przypadkach, nikt nic nie słyszał i nikt nic nie widział.

23-letni Dariusz W. skatował czteromiesięczną córkę w listopadzie ubiegłego roku. Mężczyzna był pijany i, jak stwierdził, przeszkadzał mu płacz dziecka.

Skatowana Oliwka trafiła do szpitala z pękniętą czaszka, obrzękiem mózgu i licznymi sinikami na całym ciele. Mimo ze dziewczynka uszła z życiem, ale lekarze uważają, że do pełnego zdrowia może już nigdy nie wrócić.

Sprawca początkowo nie przyznawał się do winy, ale ostatecznie wziął na siebie odpowiedzialność za pobicie dziecka. – Przyznał się do tego, że trzykrotnie uderzył dziecko w głowę – powiedział Piotr Dunal z Prokuratury Bydgoszcz-Północ.

Biegli stwierdzili jednak, ze dziecko było bite regularnie i jak się okazało, nie tylko je. Mężczyzna miał znęcać się także nad swoją żoną.

Za pobicie Oliwii Dariuszowi W. grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawą pobicia matki prokuratura zajmie się w odrębnym postępowaniu.

(„24 godziny”)

pobicie

bydgoszcz

dziecko

oliwia

dziewczynka

Redakcja 24 godziny
date_range 12 stycznia 2017 schedule 21:19