24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Być może odzywają się sprawy sprzed lat”

Dr Paweł Kowal o konflikcie prezydent-rząd

– Głosy autorytetów, Kościół, mobilizacja obywateli i zagranica. To wszystko sprawiło, że coś się poruszyło u prezydenta w głowie – mówił w Nowa TV dr Paweł Kowal (PAN). Były polityk komentował ostatnią reakcję Andrzeja Dudy (weta do ustaw o KRS i SN) na reformę sądownictwa.

– Widać, że obóz władzy, który był duży i był takim monolitem, pod wpływem niespodziewanego przez wszystkich weta pana prezydenta zaczyna się dzielić na dwie drużyny, które będą ze sobą konkurowały – ocenił Paweł Kowal na antenie Nowa TV.

Czytaj także: Prezydent niezależny od PiS? Sprawdź najnowszy SONDAŻ

– Tak do końca nie wiemy, jaka jest strategia Prawa i Sprawiedliwości. Będzie decydowało to, co jest żywiołem polityki czyli emocje – dodał gość Marka Czyża. Jak przyznał, w świecie polityki często wielkie znaczenie mają relacje międzyludzkie, taki „ping-pong wypowiedzi”.

– Być może pomiędzy członkami rządu odzywają się jakieś spory sprzed lat – powiedział dr Kowal.

(„Tu i teraz”)

pis

Paweł Kowal

prezydent

Tu i teraz

rząd

Andrzej Duda

marek czyż

Redakcja 24 godziny
date_range 1 sierpnia 2017 schedule 09:15
Wojciech Wencel wkracza do szkół, zdetronizował m. in. Witkacego!
Ulubiony poeta prawicy pod lipą Adama Federa

Rewolucja w szkolnictwie stała się faktem. Niektórzy uczniowie odetchną z ulgą – z listy obowiązkowych lektur szkolnych znikną m. in. Bruno Schulz, Józef Conrad czy Witkacy. Zastąpią ich jednak inni twórcy, a wśród nich... Wojciech Wencel, którego twórczość budzi sporo kontrowersji. Podoba się jednak partii rządzącej, a prezydent wręczył mu nawet nagrodę „Zasłużony dla Polszczyzny”. Los licealistów nie pozostaje obojętny Adamowi Federowi, który postanowił przyjrzeć się sprawie.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 sierpnia 2017 schedule 13:53