24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Burmistrz Błaszek: dobra zmiana okazała się dobrą ściemą

Dyskusja w programie „Teraz ja!”

– Dobra zmiana, która miała być w Polsce, okazała się tylko dobrą ściemą – mówił w programie „Teraz ja!” w Nowa TV Karol Rajewski, burmistrz Błaszek wykluczony z członkostwa w PiS. Samorządowiec po raz kolejny skrytykował reformę edukacji i przyznał, że według niego PiS szuka na niego haków.

Karol Rajewski – burmistrz Błaszek – po 10 latach członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości został usunięty z partii. Stało się to po tym, jak głośno skrytykował reformę edukacji i szefową MEN Annę Zalewską.

– Jestem osobą, która ma w sobie wartości, jakie do niedawna Prawo i Sprawiedliwość nosiło na sztandarach. To, co się dzieje dzisiaj i zapowiadana dobra zmiana, która miała być w Polsce, okazała się tylko dobrą ściemą – mówił w programie „Tu i teraz” Karol Rajewski, burmistrz Błaszek (woj. łódzkie).

Czytaj także: Niepełnosprawne dzieci odcięte od rówieśników?

– Ja nie dojrzewałem do tego, żeby odejść z PiS-u. Zostałem siłą usunięty za ratowanie mojej gminy – zaznaczył samorządowiec wykluczony z członkostwa w PiS.

Pytany o to, jak wyglądało pozbawienie go legitymacji partyjnej, Rajewski odpowiedział, że na początku nieskutecznie próbował go „wyrzucić” na antenie telewizji poseł Marek Matuszewski. – Później odważyłem się skrytykować wiceminister edukacji narodowej za chęć wprowadzenia reformy – tłumaczył Jak przyznał, ostatecznie usunął go prezes Jarosław Kaczyński, od którego dostał pismo.

Czytaj także: Referendum ws. reformy edukacji coraz bliżej?

Gość Tomasza Sekielskiego krytykował także zmiany w systemie edukacji. – Reforma pani Zalewskiej to dobra ściema. Minister prezentuje się tam, gdzie chce i zachwyca się swoją reformą, a nie słucha samorządowców – argumentował. Według niego reforma edukacji została przygotowana z myślą o wielkich miastach. – Gimnazja były jedyną szansą dla dzieci z prowincji, żeby wyrównać szanse. Nikt o tym nie myśli – podkreślał.

(„Teraz ja!”)

pis

samorządy

teraz ja!

błaszki

wyrzucony z PiS

MEN

reforma edukacji

tomasz sekielski

karol rajewski

Redakcja 24 godziny
date_range 8 maja 2017 schedule 09:41