24h online
Bulterier rzucił się na bawiące dzieci! [WIDEO] źródło: Facebook/diana.nieczaj

Bulterier rzucił się na bawiące dzieci! [WIDEO]

Krzyk, płacz, ucieczka i szycie ran

W sieci pojawiło się nagranie z monitoringu, które pokazuje dramatyczne chwile na placu zabaw w Choszcznie (woj. zachodniopomorskie). Beztroską zabawę dzieci nagle przerwał atak bulteriera.

Sytuacja rozegrała się na jednym z podwórek w miejscowości Choszczno – została w całości zarejestrowana przez kamerę monitoringu. Nagranie pokazuje jak pies – bez żadnej opieki – biega między dziećmi, które po chwili atakuje. Zaczął od dwuletniej dziewczynki, którą broniła ośmioletnia siostra – w konsekwencji pies rzucił się na nią. W pewnym momencie jedna z matek próbowała odgonić zwierzę kijem, jednak pomogło to tylko na chwilę.

Pogryzione dzieci trafiły do szpitala z ranami szarpanymi – ich rany musiały zostać zszyte przez lekarzy.

Czytaj także: Opiekunka znęcała się nad dziećmi w stołecznym przedszkolu?

Według relacji jednej z matek, sytuacja na miejscu wyglądała znacznie dramatyczniej niż pokazuje to zapis z monitoringu. Dzieci płakały, krzyczały i uciekały w panice.

Do incydentu doszło w połowie czerwca, wiadomo jednak, że wcześniej podobna sytuacja wydarzyła się w maju. Policja skierowała do sądu sprawę o ukaranie właścicieli za wypuszczanie psa bez kagańca. Sprawą zajmuje się też prokuratura. Właścicielowi psa mogą grozić nawet dwa lata więzienia.

(wp.pl, Polsat News)

zwierzęta

monitoring

dramat

atak

dzieci

Redakcja 24 godziny
date_range 14 lipca 2017 schedule 10:43