24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Broń w Polsce na wyciągnięcie ręki?

Antoni Macierewicz nie wyklucza zmian w prawie

W Polsce przyjdzie taki czas, kiedy będzie można w dużo większym stopniu otworzyć dostęp do broni. Broń to wielka odpowiedzialność - powiedział szef MON Antoni Macierewicz.

Minister Obrony Narodowej odniósł się do tematu podczas warszawskich Targów Książki Historycznej, gdy jeden z ich uczestników zadał pytanie o przywrócenie „zdrowym psychicznie, praworządnym Polakom - prawa do posiadania broni” na wzór przedwojenny (decyzja leżała w gestii urzędników administracji państwowej, nie zaś policji - jak obecnie)

„Społeczeństwo polskie dzisiaj jest innym społeczeństwem niż było w okresie II Rzeczypospolitej i zapewne przyjdzie taki moment, kiedy to, o czym pan mówi, będzie można zrealizować” - powiedział minister, którego cytuje portal se.pl.

„Ja nie mówię o dziesiątkach lat, ale mówię o latach” 

Szef resortu obrony zastrzegł jednak: „Proszę nie tworzyć takiego wrażenia, że Polacy są bezbronni dlatego, że w odróżnieniu od II RP dzisiaj nie ma masowego dostępu do broni”.

„Przejdźmy kolejne etapy dorastania do posługiwania się i posiadania broni. Bo broń to jest wielka, wielka odpowiedzialność i trzeba się tej odpowiedzialności po prostu normalnie nauczyć. Ja nie mówię o dziesiątkach lat, ale mówię o latach” - zapowiedział Macierewicz.

Więcej w materiale filmowym.

(se.pl, „24 godziny”)

 

antoni macierewicz

broń

24 godziny

MON

Redakcja 24 godziny
date_range 28 listopada 2016 schedule 13:54
Piątek: naszą armię niszczy człowiek o rosyjskich powiązaniach
Autor książki „Macierewicz i jego tajemnice”

– Ja Antonim Macierewiczem nie interesowałem się przez większość mojego życia. Traktowałem go jak trochę groźnego, ale jednak bardziej śmiesznego wariata. Dopiero pod koniec 2015 r., kiedy został ministrem obrony zadałem sobie pytanie: o co tutaj chodzi? – mówił w Nowa TV autor książki „Macierewicz i jego tajemnice” Tomasz Piątek. Pisarz i dziennikarz dodał, że „chyba na pewno nie chcemy, by naszą armię niszczył człowiek o tak licznych rosyjskich powiązaniach”.

Redakcja 24 godziny
date_range 3 lipca 2017 schedule 09:17