24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Broń w Polsce na wyciągnięcie ręki?

Antoni Macierewicz nie wyklucza zmian w prawie

W Polsce przyjdzie taki czas, kiedy będzie można w dużo większym stopniu otworzyć dostęp do broni. Broń to wielka odpowiedzialność - powiedział szef MON Antoni Macierewicz.

Minister Obrony Narodowej odniósł się do tematu podczas warszawskich Targów Książki Historycznej, gdy jeden z ich uczestników zadał pytanie o przywrócenie „zdrowym psychicznie, praworządnym Polakom - prawa do posiadania broni” na wzór przedwojenny (decyzja leżała w gestii urzędników administracji państwowej, nie zaś policji - jak obecnie)

„Społeczeństwo polskie dzisiaj jest innym społeczeństwem niż było w okresie II Rzeczypospolitej i zapewne przyjdzie taki moment, kiedy to, o czym pan mówi, będzie można zrealizować” - powiedział minister, którego cytuje portal se.pl.

„Ja nie mówię o dziesiątkach lat, ale mówię o latach” 

Szef resortu obrony zastrzegł jednak: „Proszę nie tworzyć takiego wrażenia, że Polacy są bezbronni dlatego, że w odróżnieniu od II RP dzisiaj nie ma masowego dostępu do broni”.

„Przejdźmy kolejne etapy dorastania do posługiwania się i posiadania broni. Bo broń to jest wielka, wielka odpowiedzialność i trzeba się tej odpowiedzialności po prostu normalnie nauczyć. Ja nie mówię o dziesiątkach lat, ale mówię o latach” - zapowiedział Macierewicz.

Więcej w materiale filmowym.

(se.pl, „24 godziny”)

 

antoni macierewicz

broń

24 godziny

MON

Redakcja 24 godziny
date_range 28 listopada 2016 schedule 13:54