24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

BOR milczy ws. atrapy bomby

Echa prowokacji reportera „24 godzin”

Biuro Ochrony Rządu już kolejny dzień milczy w związku z prowokacją „24 godzin”. Nasz reporter przez nikogo nie pilnowany z atrapą bomby wszedł do kościoła, gdzie odbywały się uroczystości z udziałem premier, marszałków i ministrów.

Reporter „24 godziny” od kilku dni bezskutecznie od Biura Ochrony Rządu próbuje uzyskać komentarz w sprawie przeprowadzonej prowokacji. 10 listopada podczas miesięcznicy smoleńskiej nasz reporter bez problemu z atrapą bomby w torbie wszedł do kościoła. Były tam obecne najważniejsze osoby w kraju: premier, marszałkowie i ministrowie.

Po tej prowokacji, która obnażyła słaby system ochrony najważniejszych osób w kraju nie milkną echa oburzenia wśród polityków. - Zarówno służby specjalne jak i zabezpieczające najważniejsze osoby w państwie, źle działają – nie pozostawia złudzeń Marcin Kierwiński (PO). Z kolei Jarosław Kalinowski z PSL dodaje: - Ja sobie nie wyobrażam, żeby w zgromadzeniu publicznym, tam gdzie są najważniejsze osoby w państwie, nie było procedur, żeby wypatrywać czy ktoś z bliżej nie określoną torbą czy plecakiem zbliża się do najważniejszych osób. To włos się na głowie jeży, że to jest w ogóle możliwe – ocenia polityk ludowców.

(„24 godziny”)

biuro ochrony rządu

bezpieczeństwo

polityka

Redakcja 24 godziny
date_range 12 listopada 2016 schedule 19:52