24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Bono ze sceny: Polakom odbiera się wolność. „Jesteśmy z Wami!”

Podczas koncertu w Amsterdamie

Polski akcent pojawił się podczas niedzielnego koncertu U2 w Amsterdamie. W trakcie wykonywania utworu „New Year’s Day” Bono zaprosił na scenę fana, który trzymał polską flagę. Następnie zwrócił się do wszystkich Polaków słowami „jesteśmy z wami!”.

„Mam przesłanie miłości i wolności dla naszych braci i sióstr w Polsce, którym próbuje się odebrać ich wolność. Jesteśmy z wami!” – padło z ust wokalisty i frontmana U2.

Czytaj także: „Bardzo poważny błąd”. Kaczyński nie oszczędza prezydenta

Lider kultowego zespołu nie raz dawał wyraz temu, że interesuje go sytuacja polityczna w Polsce. Utwór „New Year’s Day”, przy okazji którego zaprosił na scenę fana z flagą „Solidarności”, powstał właśnie w oparciu o los jednego z najbardziej rozpoznawalnych Polaków na świecie. Piosenka była inspirowana działalnością Lecha Wałęsy i „Solidarności” oraz przemian w Polsce z początków lat 80.

(SE.pl)

Bono

U2

reforma sądownictwa

kultura

muzyka

wolność

Redakcja 24 godziny
date_range 31 lipca 2017 schedule 20:49
To już 40 lat bez Elvisa Presleya
Teorie spiskowe nie tracą na popularności...

Podobno sfingował własną śmierć. Podobno żyje na wyspie z innymi sławami, które tak jak on, upozorowały swoje odejście. Podobno też porwali go kosmici. Elvis Presley nie żyje od 40 lat – rocznica minęła w wtorek. Ale zdaniem wielu, wcale nie umarł. Jego legenda na pewno żyje i ma się świetnie. Trudno zliczyć wszystkie teorie, jakie pojawiły się przez cztery ostatnie dekady. Niektórzy sami nawet przyznawali się do tego, że są Elvisem.

Redakcja 24 godziny
date_range 16 sierpnia 2017 schedule 15:33