24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Bonda: Ci, którzy czytają, są fajni. Należy stworzyć taką modę

Autorka bestsellerów w Nowa TV

– Mówimy o tym, że ludzie nie czytają, tak, jakbyśmy chcieli usprawiedliwiali te osoby, które nie biorą książki do ręki. Należy mówić, że ci, którzy czytają, są fajni. Należy stworzyć taką modę – mówiła na antenie Nowa TV Katarzyna Bonda. Pisarka dodała, że według niej z czytelnictwem w Polsce nie jest wcale tak źle, co widać po targach książki.

Ze statystyk wynika, że czytelnictwo w naszym kraju jest na opłakanym poziomie. – Ja nie wierzę w te wyniki. Może jestem wyjątkiem, który potwierdza regułę? – pytała w programie „Tu i teraz” Katarzyna Bonda.

Autorka bestsellerowych kryminałów przyznała jednak, że być może rzadkie zakupy w księgarniach wynikają z faktu, że „książka w Polsce jest droga”. – Myślę, że jedną książkę czyta bardzo wiele osób – zaznaczyła. – Wydaje mi się, że wielką role odgrywają tutaj książki elektroniczne, które są regularnie piratowane. To jest plaga – dodała.

Czytaj także: Anna Seniuk: żeby napisać książkę, trzeba mieć powód

Pytana o to, czy powinniśmy czytać wszystko, Katarzyna Bonda stwierdziła, że jeśli jako dziecko zaczytamy się w opowiadaniu o wilkołakach, to jest większa szansa, że z wiekiem sięgniemy po bardziej ambitną lekturę. – To jest bardzo dobrze, że literatura w tej chwili ma bardzo wiele półek. To tak samo jak z jedzeniem, czasem mamy ochotę na fast food i nie zawsze musimy iść do bardzo drogiej restauracji. Ja jestem gorąco za tym – podkreślała.

(„Tu i teraz”)

czytelnictwo

książka

kultura

katarzyna bonda

literatura

kryminał

Redakcja 24 godziny
date_range 19 maja 2017 schedule 09:46
Zmarł Janusz Głowacki
Miał 79 lat

Janusz Głowacki był znanym dramaturgiem, prozaikiem, autorem scenariuszy filmowych. Został nagrodzony prestiżowymi nagrodami literackimi, m.in. American Theatre Critics Association Award. O jego śmierci poinformowała żona, Olena Leonenko-Głowacka.

Redakcja 24 godziny
date_range 19 sierpnia 2017 schedule 16:48