24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Bojarysznik” zbiera śmiertelne żniwo w Irkucku

Ludzie pili koncentrat perfumeryjny z metanolem

Masowe zatrucie alkoholowe na Syberii. Choć trudno w to uwierzyć, ponad 50 osób ​zmarło po wypiciu... płynu do kąpieli. Kolejne 29 osób przebywa w irkuckim szpitalu w bardzo poważnym stanie. Reaguje Moskwa - wysłana ekspertów, którzy mają zapanować nad sytuacją i zapobiec kolejnym zatruciom.

Z początkiem tygodnia w Irkucku wprowadzono zakaz handlu środkami gospodarstwa domowego, które mają w swoim składzie spirytus. W obwodzie irkuckim została ogłoszona żałoba.

Lokalna policja zamyka nielegalne rozlewnie, skąd wpuszczano na rynek podrabiane preparaty zawierające spirytus.

Mieszkańcy Irkucka zaczęli trafiać do szpitali w weekend. Okazuje się, że spożywali koncentrat perfumeryjny „Bojarysznik” zawierający wyciąg z głogu oraz alkohol metylowy (zamiast etylowego o którym wspomniano na etykiecie).

(„24 godziny”, onet.pl)

Rosja

metanol

alkohol

otrucie

Redakcja 24 godziny
date_range 21 grudnia 2016 schedule 19:55
10-latka skoczyła z 4. piętra, bo matka się nad nią pastwiła
Dziecko ma liczne obrażenia, walczy o życie

Na osiedlu Małe Ciche w Zamościu 5 sierpnia doszło do dramatycznych scen, które niemal zakończyły się tragedią. 10-letnia dziewczynka regularnie doświadczała przemocy ze strony swojej matki. W końcu nie wytrzymała i wyskoczyła z czwartego piętra. Jej mama była w tym czasie pijana. Kobieta usłyszała już zarzuty i decyzją sądu trafiła do aresztu.

Redakcja 24 godziny
date_range 10 sierpnia 2017 schedule 10:18