24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Błędna diagnoza i dramat dziecka

Nicole czeka kosztowne leczenie

Gdyby nie błędne rozpoznanie lekarza i brak skierowania na dalsze badania, być może dziś 8-letnia Nicole nie musiałaby przechodzić agresywnej chemioterapii i zmagać się z przerzutami. Leczenie dziewczynki jest niestety długie i kosztowne, dlatego rodzina liczy na finansowe wsparcie.

U Nicole wszystko zaczęło się od zwykłego kłucia w nodze. Z czasem ból stał się dla 8-latki nie do zniesienia. Reumatolog stwierdził, że to zapalenie stawów, ale nie zatrzymał dziewczynki w szpitalu. Nie zlecił też prześwietlenia. Ból jednak nie odpuszczał, a oprócz niego pojawiło się też wybrzuszenie. Wówczas mama dziewczynki zdecydowała, że zrobią rentgen na własną rękę.

Diagnoza brzmiała: guz lewej kości udowej – mięsak Ewinga. Kość była już jednak, jak określił to lekarz, zjedzona przez nowotwór. W czasie, kiedy zwlekano z badaniami, rak zdążył dać przerzuty na miednicę, płuco, szpik, kręgosłup i drugą nogę.

Czytaj także: AMELKA WALCZY Z RAKIEM. JEST NADZIEJA NA WYGRANĄ!

Być może większa czujność specjalistów uratowałaby dziewczynkę przed takim cierpieniem. Szybkie wykrycie nowotworu ma bowiem kluczowe znaczenie dla zwiększenia szansy na wyzdrowienie i dalsze życie.

Teraz Nicole jest w trakcie agresywnej chemioterpaii. Czeka ją jeszcze naświetlanie. Wkrótce okaże się też, czy wystarczy endoproteza, czy trzeba będzie amputować nóżkę.

Leczenie będzie długie i kosztowne. Dlatego rodzina liczy na finansowe wsparcie. Dzięki niemu Nicole dostanie szansę, by znowu poczuć smak dzieciństwa.

(„24 godziny”)

leczenie

nicole

pomoc

nowotwór

zdrowie

rak

Redakcja 24 godziny
date_range 1 marca 2017 schedule 21:33