24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Błędna diagnoza i dramat dziecka

Nicole czeka kosztowne leczenie

Gdyby nie błędne rozpoznanie lekarza i brak skierowania na dalsze badania, być może dziś 8-letnia Nicole nie musiałaby przechodzić agresywnej chemioterapii i zmagać się z przerzutami. Leczenie dziewczynki jest niestety długie i kosztowne, dlatego rodzina liczy na finansowe wsparcie.

U Nicole wszystko zaczęło się od zwykłego kłucia w nodze. Z czasem ból stał się dla 8-latki nie do zniesienia. Reumatolog stwierdził, że to zapalenie stawów, ale nie zatrzymał dziewczynki w szpitalu. Nie zlecił też prześwietlenia. Ból jednak nie odpuszczał, a oprócz niego pojawiło się też wybrzuszenie. Wówczas mama dziewczynki zdecydowała, że zrobią rentgen na własną rękę.

Diagnoza brzmiała: guz lewej kości udowej – mięsak Ewinga. Kość była już jednak, jak określił to lekarz, zjedzona przez nowotwór. W czasie, kiedy zwlekano z badaniami, rak zdążył dać przerzuty na miednicę, płuco, szpik, kręgosłup i drugą nogę.

Czytaj także: AMELKA WALCZY Z RAKIEM. JEST NADZIEJA NA WYGRANĄ!

Być może większa czujność specjalistów uratowałaby dziewczynkę przed takim cierpieniem. Szybkie wykrycie nowotworu ma bowiem kluczowe znaczenie dla zwiększenia szansy na wyzdrowienie i dalsze życie.

Teraz Nicole jest w trakcie agresywnej chemioterpaii. Czeka ją jeszcze naświetlanie. Wkrótce okaże się też, czy wystarczy endoproteza, czy trzeba będzie amputować nóżkę.

Leczenie będzie długie i kosztowne. Dlatego rodzina liczy na finansowe wsparcie. Dzięki niemu Nicole dostanie szansę, by znowu poczuć smak dzieciństwa.

(„24 godziny”)

leczenie

nicole

pomoc

nowotwór

zdrowie

rak

Redakcja 24 godziny
date_range 1 marca 2017 schedule 21:33
W Polsce zabraknie pielęgniarek
Nawet 80 tysięcy

Z danych Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych wynika, że za niecałe pięć lat, aż 80 tysięcy pielęgniarek odejdzie na emeryturę. Niestety obecnie są marne szanse, żeby te braki uzupełnić. Do pracy zniechęcają przede wszystkim niskie zarobki.

Redakcja 24 godziny
date_range 20 maja 2017 schedule 20:19