24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Bilety na sopockie molo będą droższe

Skutki zniszczeń

Bilety normalne, karnety normalne i bilety nocne na spacer molo w Sopocie będą droższe. Kąpielisko Morskie Sopot tłumaczy, że wyższe opłaty spowodowane są jesienno-zimowymi zniszczeniami pomostu i kosztami nocnej ochrony obiektu.

Renowacja sopockiego molo powinna zostać zakończona do 29 kwietnia. Remont dotyczy głównie pokładów dolnych, które zostały uszkodzone w wyniku silnych sztormów. Koszt naprawy wyniesie 400 tys. złotych netto.

Za renowację molo zapłacą miłośnicy morskich widoków – bilet normalny podrożeje z 7,50 zł na 8 zł. Wyższa też będzie cena za karnet normalny, za który będzie trzeba teraz zapłacić 85 złotych.

Czytaj także: Lublin szuka zarządcy nowej fontanny multimedialnej

Największa podwyżka będzie dotyczyć biletów nocnych. Amatorzy romantycznych, wieczornych spacerów, za wejście po zachodzie słońca zapłacą teraz 8 złotych.

(„24 godziny”)

renowacja

bałtyk

morze

ceny

molo

sopot

sztorm

sezon

Redakcja 24 godziny
date_range 12 kwietnia 2017 schedule 21:26
Truskawki na wagę złota. Dosłownie…
21 zł za kilogram owoców

O tej porze roku zdobiły już nasze stoły. Polskie truskawki – duma plantatorów – były zwykle eksportowym hitem, ale nie w tym roku. Przez zimę trwającą do końca kwietnia wczesne odmiany wymarzły, a późniejsze dadzą drogi plon. Na razie sugerowana cena to 21 zł i więcej. Rok temu było o połowę taniej.

Redakcja 24 godziny
date_range 16 maja 2017 schedule 16:41