24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Biegacz bez nogi chce pokonać 777 km

Przy okazji zbiera pieniądze na nową protezę

61-letni Józef Szczeblewski chce pokonać trasę z Koszalina do Ustrzyk Dolnych. To wyczyn niemalże ekstremalny, bo mężczyzna jest po amputacji nogi.

Pan Józef chce udowodnić ludziom, że nie będą w pełni sprawnym można przebiec taki dystans. Przy okazji mężczyzna chce zebrać pieniądze na nową protezę. Potrzeba 50 tysięcy złotych.

Pan Józef do Ustrzyk Dolnych wystartował w sobotę 13 maja sprzed ratusza w Koszalinie. Do pokonania ma w sumie 777 km.

Niepełnosprawny odwiedził już kilka miast. W każdym na granicach miasta witają go spore grupy mieszkańców. Fragmentami jego bieg zabezpiecza policja czy lokalna straż miejska. Ludzie oferują nocleg i wyżywienie. Dodatkowo mieszkańcy chętnie wspierają zbiórkę pieniędzy na nową protezę. W sumie potrzeba 50 tysięcy złotych.

Więcej o 18:30 w programie „24 godziny”.

medycyna

sport

niepełnosprawni

Redakcja 24 godziny
date_range 20 maja 2017 schedule 17:26
Wielkie odliczanie przed 29. Letnią Uniwersjadą!
Sportowcy z Polski liczą na kolejne medale

Radość kibiców po sukcesach polskich lekkoatletów w Londynie jeszcze trwa, a już za moment mogą być nowe powody do świętowania. Przed nami kolejna wielka impreza sportowa, która może zakończyć się równie spektakularnie. W Tajwanie za dwa dni rusza 29. Letnia Uniwersjada. W Azji już jest 180-osobowa reprezentacja naszych sportowców. Wystartują łącznie w 14 dyscyplinach.

Redakcja 24 godziny
date_range 17 sierpnia 2017 schedule 16:55