24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Bieg przy -20 st. C. „Woda w bidonach zamarzała”

Ełcka Zmarzlina po raz dziewiąty

Ponad trzysta osób z całej Polski wzięło udział w morderczym biegu w Puszczy Boreckiej. Ełcka Zmarzlina to jeden z najtrudniejszych biegów na orientację. Zawodnicy startują na trzech dystansach – 15, 50 i 100 kilometrów. W trasę wyruszyli w piątek.

Tegoroczny bieg wygrał Michał Jędroszkowiak z Książa Wielkopolskiego, który na metę dotarł po 16 godzinach i 15 minutach, ale nie było łatwo.

Na zmierzenie się z najdłuższym dystansem zdecydowało się ponad 40 uczestników. Wielu zainteresowanych wycofało się z powodu temperatury, która spadła tu do -20 stopni Celsjusza.

Trasę biegu uczestnicy poznali dopiero na minutę przed startem. Alle to nie jedyne, oprócz tęgiego mrozu [zobacz zdjęcia], utrudnienie. W związku z tym, że jest to bieg na orientację, zawodnicy mnie mogą korzystać z nawigacji.

Wykańczający bieg

Nie jest to proste. W dziewięcioletniej historii biegu, nigdy nie zdarzyło się, by ukończyli do wszyscy, którzy pojawili się na starcie. – Każdemu kryzys przychodzi w innym momencie, czasami jest to po północy, a czasami w środku dnia przed ostatnim punktem – mówi Gabriel Bujakiewicz, uczestnik Ełckiej Zmarzliny z Pobiedzisk koło Poznania.

Tym razem po połowie dystansu wycofała się większość uczestników. Nic dziwnego, temperatura spadła ta bardzo, że woda w bidonach biegaczy zaczęła zamarzać.

Więcej w materiale wideo „24 godzin”.

(„24 godziny”)

mazury

puszcza borecka

sport

ełcka zmarzlina

bieg

zima

ełk

maciej wróbel

Redakcja 24 godziny
date_range 7 stycznia 2017 schedule 21:14
Sportowe aspiracje Ryszarda Czarneckiego
Zostanie szefem PKOl-u?

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości jest oficjalnym kandydatem na stanowisko prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Kandydatura Czarneckiego została zgłoszona przez działaczy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Decyzja zapadnie już 22 kwietnia. Tymczasem ambicjom polityka partii rządzącej przyjrzał się reporter „24 godzin” Adam Feder.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 marca 2017 schedule 13:34