24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Biedroń o politykach: „ludzie pokazują im środkowy palec, frajerzy, gońcie się"

Prezydent Słupska był gościem „Tu i teraz”

- Ludzie są rozczarowani politykami – powiedział Robert Biedroń, prezydent Słupska w programie „Tu i teraz”. Gość Marka Czyż stwierdził, że politycy z Wiejskiej nie mają wpływu na życie przeciętnego Polaka, którego problemu tak naprawdę rozwiązują samorządowcy.

Według Biedronia ludzie chcieliby dobrych polityków, a tych jest deficyt na całym świecie. Ludzie są rozczarowani politykami, którzy niewiele mogą. - Ludzie pokazują im środkowy palec i mówią frajerzy wy nie macie żadnego wpływu na nasze życie, to się gońcie. My będziemy was oglądać jak małpy w zoo czy cyrku. Róbcie sobie ten cyrk, bo wy nic nie rozwiązujecie – powiedział prezydent Słupska.

Jak dodał, to samorządowcy są tymi osobami, które rozwiązują problemy przeciętnego Polaka.

- Polacy nauczyli się, że politycy sobie, a rzeczywistość sobie. Ludzie nie tak bardzo czują, że to wszystko co dzieje się przy Wiejskiej w Warszawie ma przełożenie na ich życie codzienne. Kłótnie w Sejmie były zawsze, a życie toczy się dalej. Ludzie są dumni ze swoich małych ojczyzn, miasta się rozwijają i jak słyszę, że w samorządach trzeba coś zmienić to się za głowę łapię bo to jedyna reforma, która nam się udała i wszyscy nam tego zazdroszczą – ocenił Biedroń.

(„Tu i teraz”)

słupsk

robert biedroń

samorządy

Redakcja 24 godziny
date_range 24 lutego 2017 schedule 09:47
Biedroń: liderzy opozycji są, ale trzeba „grać na różnych fortepianach”
Prezydent Słupska w „Teraz ja!”

Prezydent Słupska nie miał wątpliwości, czy w naszym kraju są osoby, które mogłyby za sobą pociągnąć tłum i nadają się na liderów opozycji. Wskazywał m.in. na Władysława Frasyniuka, Borysa Budkę (PO) czy Kamilę Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna). Jak dodał, sam trzyma się z dala od parlamentu. – W Sejmie dzieją się rzeczy, które z demokracją dzisiaj mają niewiele wspólnego – podkreślił Robert Biedroń w Nowa TV.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 lipca 2017 schedule 12:27