24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Biedroń: liderzy opozycji są, ale trzeba „grać na różnych fortepianach”

Prezydent Słupska w „Teraz ja!”

Prezydent Słupska nie miał wątpliwości, czy w naszym kraju są osoby, które mogłyby za sobą pociągnąć tłum i nadają się na liderów opozycji. Wskazywał m.in. na Władysława Frasyniuka, Borysa Budkę (PO) czy Kamilę Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna). Jak dodał, sam trzyma się z dala od parlamentu. – W Sejmie dzieją się rzeczy, które z demokracją dzisiaj mają niewiele wspólnego – podkreślił Robert Biedroń w Nowa TV.

W obliczu protestów prowadzonych od ponad tygodnia w całym kraju w obronie wolnych sądów (przeciw reformie sądownictwa przyjętej przez Sejm i Senat) wśród posłów opozycji zaczęli się wybijać nowi frontmani. Robert Biedroń, który sam jest niezwykle charyzmatycznym człowiekiem przyznał, że widzi kilku liderów zmiany.

– Jest Władek Frasyniuk, który mówi pięknym językiem, a jest symbolem postsolidarności. Jest autentyczny dla tego elektoratu, który pamięta PRL, np. dla mojej mamy. Moja mama jest działaczką „Solidarności” i jego głos do niej przemawia, ale już do moich asystentów, którzy mają po dwadzieściakilka lat już nie. Do nich przemawia Akcja Demokracja, werble, ten Chopin, te emocje, które w inny sposób są serwowane. Borys Budka, Kamila Gasiuk-Pihowicz, czy to, co ja mówię, bardziej do nich przemawia. Trzeba grać na różnych fortepianach tego Chopina – wyjaśniał.

Czytaj także: Prezydent: zdecydowałem o zawetowaniu ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS

Pytany o tzw. wielką politykę, gość Tomasza Sekielskiego nie miał wątpliwości. – Nawet nie chodzę blisko Sejmu. Chyba już od dwóch lat tam nie byłem. Mam jakiś uraz do tego, co się dzieje. Jest jakaś trauma – mówił na antenie Nowa TV.

– W Sejmie dzieją się rzeczy, które z demokracją dzisiaj mają niewiele wspólnego. Świątynia demokracji, która jest gwałcona, to nie jest najlepszy widok – dodał były poseł.

(„Teraz ja!)

kamila gasiuk-pihowicz

teraz ja!

robert biedroń

borys budka

tomasz sekielski

lider

opozycja

władysław frasyniuk

Redakcja 24 godziny
date_range 24 lipca 2017 schedule 12:24
Pawelski: oficer SKW zgłosił się do mnie i oferował współpracę
Rozmowa w „Teraz ja!”

– Zastanawiający jest fakt, że nagle na mieście jest człowiek, który się ze mną kontaktuje, przedstawia legitymację Służby Kontrwywiadu Wojskowego, a następnie udaje się do gabinetu urzędnika w randze ministra i rozmawia z nim per Zbysiu – mówił w Nowa TV Łukasz Pawelski z „Gazety Finansowej”. Dziennikarz ujawnił próbę zwerbowania go przez oficera SKW.

Redakcja 24 godziny
date_range 7 sierpnia 2017 schedule 10:10