24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Biało-czerwoni siatkarze mistrzami świata juniorów

Nie dali Kubie szans

Młodzi polscy siatkarze kontynuują swoją piękną historię, która jest złotem pisana. W niedzielę potwierdzili swoją dominację, zdobywając najcenniejszy, juniorski tytuł – mistrzostwo świata U-21. W finałowym meczu w słowackim Brnie pokonali Kubę 3:0, nie dając rywalom żadnych szans.

Polacy cały turniej grali w znakomitym stylu, nie przegrywając żadnego meczu. Kubańczycy tylko raz pokonali barierę 20 punktów. Brąz zdobyła ekipa Rosji.

O polskich juniorach mówi się „dominatorzy”. Zdobyli juniorskiego wielkiego szlema – w kolekcji mają już złoto mistrzostw Europy, teraz dołożyli medale za mistrzostwo świata, kontynuując zwycięską passę 48 wygranych z rzędu.

Czytaj także: Paweł Zagumny uciekał z lekcji, aby trenować siatkówkę

Po turnieju juniorzy zapukają do seniorskiej reprezentacji, która jest w kryzysie po zmianie trenera i niedawnym odpadnięciu z Ligi Światowej.

(„24 godziny”)

piłka siatkowa

juniorzy

siatkówka

U-21

siatkarze

Mistrzostwa Świata

Redakcja 24 godziny
date_range 3 lipca 2017 schedule 20:56
Lekkoatleci wracają z Londynu z podniesionym czołem
Zdobyli osiem medali

To był piękny turniej dla polskich lekkoatletów i kibiców. Biało-czerwoni osiągnęli w Londynie swój najlepszy wynik w historii występów na Mistrzostwach Świata, zdobywając osiem medali, w tym dwa złote. Dominację potwierdzili w rzucie młotem Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek. Oboje zdobyli swoje trzecie złote medale mistrzostw świata w karierze i zgodnie powtarzają jednak – to nie koniec.

Redakcja 24 godziny
date_range 14 sierpnia 2017 schedule 16:02