24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Biało-czerwoni na szóstkę! Rekordowa pozycja w rankingu FIFA

Tak wysoko nie byliśmy nigdy

Piłkarski świat ma chwilową przerwę od meczów o wielką stawkę. Zawodnicy odpoczywają i przygotowują się do nowego sezonu, jednak są powody do radości. Według stanu na 6 lipca 2017 r. nasi piłkarze zajmują rekordową 6. pozycję w rankingu FIFA.

Robert Lewandowski jest pochłonięty ojcowskimi obowiązkami, a Arkadiusz Milik wypoczywa w USA. Polscy piłkarze mają jednak powody do radości. W najnowszym rankingu FIFA Reprezentacja Polski zanotowała rekordowy awans. Biało-czerwoni przesunęli się z 10. na 6. pozycję. Tak wysoko nie byliśmy nigdy, nawet za czasów Orłów Górskiego.

Czytaj także: Historyczny sukces Polski w rankingu FIFA

Polakom udało się wyprzedzić m.in. Hiszpanię, Belgię, czy Francję. Jeśli utrzymają tak wysokie miejsce, w losowaniu grup na Mistrzostwa Świata w Rosji znajdziemy się w pierwszym koszyku, z największymi potęgami, między innymi z Mistrzami Świata Niemcami.

Na przyszłorocznym mundialu drużyna Adama Nawałki jest już jedną nogą. Zajmujemy pierwsze miejsce w grupie, choć przed nami jeszcze cztery mecze. Najbliższy zagramy z Duńczykami 1 września, w Kopenhadze.

(„24 godziny”)

futbol

FIFA

ranking

piłkarze

rekord

mundial

biało-czerwoni

piłka nożna

Redakcja 24 godziny
date_range 6 lipca 2017 schedule 20:18