24h online
„Bezpartyjni” powalczą o samorządy źródło: TOMASZ RADZIK/SE/EAST NEWS/Facebook/Bezpartyjni

„Bezpartyjni” powalczą o samorządy

Nowa alternatywa dla partii

We wtorek oficjalnie ogłoszono powstanie Ruchu Samorządowego „Bezpartyjni”. Jego członkowie chcą być alternatywą dla partii politycznych. Ruch zrzesza prezydentów, burmistrzów i wójtów z całej Polski, którzy od lat wybierani są właśnie spośród bezpartyjnych kandydatów.

Wśród członków znajdują się ludzie, którzy stoją za sukcesem Pawła Kukiza w wyborach prezydenckich.

– Chcemy jako samorządowcy pokazać, że partie polityczne to nie jest jedyna alternatywa w Polsce. Chcemy pokazać, ze samorządowcy potrafią mówić jednym głosem i potrafią walczyć o to, co jest najważniejsze, aby sprawy lokalne, sprawy mieszkańców, były rozwiązywane na jak najniższym szczeblu – wyjaśnia prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Według danych zebranych przez stowarzyszenie, 90 proc. samorządowców jest bezpartyjnych. Ich celem jest działanie dla dobra lokalnych przedsiębiorców, szkół i mieszkańców.

Czytaj także: W SAMORZĄDZIE TYLKO NA DWIE KADENCJE?

W ruchu na razie są przedstawiciele 9 województw, ale założyciele przekonują, że każdego dnia ich grono się powiększa.

„Bezpartyjni” zapowiadają, że pod wspólnym szyldem wystartują w wyborach samorządowych i wystawią swoich kandydatów do rad gmin i sejmików.

(„24 godziny”)

samorządy

wybory samorządowe

Paweł Kukiz

Ruch Samorządowy Bezpartyjni

bezpartyjni

polityka

Redakcja 24 godziny
date_range 14 marca 2017 schedule 16:22
Kwaśniewski: nie konstytucja jest problemem, a to że rządzący ją łamią
Były prezydent w Nowa TV

– Moim zdaniem dzisiaj klucz do przyszłości Polski jest po stronie opozycji – mówił w Nowa TV Aleksander Kwaśniewski. – Czy zobaczymy twarze, którym będzie można zaufać i które będą „osobami nadziei” na to, że można odsunąć PiS od władzy i rządzić lepiej oraz przywrócić te wartości, które są w tej chwili gwałcone – dodał były prezydent.

Redakcja 24 godziny
date_range 23 czerwca 2017 schedule 10:06