24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Bezdomni zimą. Nie bądźmy obojętni

Ostatniej nocy zmarły dwie osoby

Zima nie odpuszcza. Siarczyste mrozy będą panowały w naszym kraju co najmniej do czwartku. Taka pogoda jest niebezpieczna zwłaszcza dla bezdomnych. Tylko ostatniej nocy z wychłodzenia zmarły dwie osoby.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pogodowe dla sześciu województw: Alert drugiego stopnia obowiązuje w Beskidzie Śląskim i Żywieckim (woj. śląskie). Temperatury w tych częściach kraju mogą spaść nad ranem nawet do -30 st. C. Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano dla województw: małopolskiego, lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego i opolskiego, a także pozostałej część śląskiego.

Tymczasem ze statystyk Rządowego Centrum Bezpieczeństwa wynika, że w sezonie zimowym w wychłodzenia umiera średnio 80 osób.

Tegorocznej zimy, liczonej od 1 listopada2016 r., zamarznięć było już 55.

W grupie najwyższego ryzyka są osoby bezdomne. Zdarza się także, że z wychłodzenia umierają ci, którzy zasnęli na mrozie po spożyciu alkoholu.

Służby apelują, by zwracać uwagę na ludzi śpiących na ulicy czy w prowizorycznych „domach” i informować o nich straż miejską czy policję. Taki telefon może uratować życie.

(„24 godziny”)

wychłodzenie

temperatura

bezdomni

imgw

pogoda

mróz

rcb

Redakcja 24 godziny
date_range 8 stycznia 2017 schedule 21:04