24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Bestia pojawi się na ulicach Warszawy

Sprawdź, czym jeździ prezydent USA

To nie pomyłka, ten samochód to naprawdę Bestia. Formalnie nazywa się Cadillac One i zbudowano go na podwoziu małej ciężarówki. To właśnie tym autem będzie przemieszczał się w Warszawie prezydent USA Donald Trump.

Wszelkie dane techniczne Bestii są ściśle strzeżoną tajemnicą, ale spekuluje się, że to drogowe monstrum napędza ośmiolitrowy silnik V8, a całość waży niecałe dziesięć ton. To ze względu na supergruby pancerz, samochód rozpędza się ledwie do stu kilometrów na godzinę. Ale coś za coś. Bo dzięki temu pojazd jest odporny nawet na pociski przeciwpancerne.

Swoją drogą na jego pokładzie też jest między innymi granatnik, strzelby i – na wszelki wypadek – litr krwi tej samej grupy, co prezydencka.

Czytaj także: Trump przylatuje do stolicy. Będą utrudnienia w ruchu

Gdyby spojrzeć z bliska – w drzwiach nie ma otworów, a sposób ich otwierania jest ściśle strzeżoną tajemnicą Secret Service. Tak jak ilość Bestii, których podobno jest dwanaście – każda warta do półtora miliona dolarów. W konwoju zawsze jeżdżą dwie – dla zmylenia potencjalnych zamachowców.

Pierwsza wizyta Donalda Trumpa w Warszawie

Amerykański prezydent Donald Trump przyleci z małżonką w środę wieczorem do Warszawy, gdzie weźmie udział w szczycie Trójmorza i wystąpi na placu Krasińskich. Spotka się też z prezydentem Andrzejem Dudą, a pierwsze damy odbędą wizytę w Centrum Nauki Kopernik. Wizyta zakończy się w czwartek ok. godz. 14.00.

(„24 godziny”)

prezydent

Warszawa

donald trump

wizyta

bestia

Cadillac One

Redakcja 24 godziny
date_range 5 lipca 2017 schedule 20:33