24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Będziemy coraz częściej umierać przez papierosy

Alarmujące dane WHO

Światowa Organizacja Zdrowia stworzyła raport na temat palenia papierosów. Okazuje się, że 1 miliard 100 milionów osób liczy populacja palaczy w wieku 15 plus. Śmiertelność z powodu tej używki jest coraz wyższa i obecnie wynosi 6 milionów zgonów rocznie.

Niestety, według WHO liczba zgonów może wzrosnąć nawet do 8 milionów rocznie w ciągu najbliższych 13 lat.

Zdecydowanie częściej palą mężczyźni (80 proc.). Natomiast zgony wskutek palenia to 12 procent wszystkich zgonów na świecie.

Dodatkowo rośnie również lista chorób wywoływanych przez palenie. Według WHO to między innymi: nowotwory krtani, przełyku, tchawicy, płuc i oskrzeli. Ponadto choroby przewlekłe: miażdżyca naczyń krwionośnych, nadciśnienie tętnicze, niedokrwienie serca, astma i choroba wieńcowa.

(„24 godziny”)

śmierć

papierosy

palenie

choroby

who

nowotwór

zdrowie

Redakcja 24 godziny
date_range 11 stycznia 2017 schedule 19:23
Cichopek: Przebywanie w towarzystwie Witolda Pyrkosza było wielką przyjemnością
W „Tu i teraz” m. in. o współpracy ze zmarłym aktorem

– Dla mnie to był wyjątkowy człowiek. Trafiłam pod jego skrzydła, kiedy miałam 17 lat. Najbardziej zapamiętam jego serdeczność wobec mojej osoby - młodej dziewczyny, która nie była po szkole aktorskiej, która miała zerowe doświadczenie. Nigdy, naprawdę nigdy nie odczułam, że jestem gorsza, że nie jestem warta bycia w tym serialu – mówiła o zmarłym Witoldzie Pyrkoszu aktorka Katarzyna Cichopek. – Przebywanie w jego towarzystwie było wielką przyjemnością – dodała. Aktorka opowiedziała także o wyjątkowym programie, który już od 6 maja poprowadzi na antenie Nowa TV – „Nowa ja!”.

Redakcja 24 godziny
date_range 25 kwietnia 2017 schedule 09:06