24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Będzie referendum ws. przyjęcia imigrantów?

Konrad Szymański o „porażce KE”

Jeżeli ktoś próbuje Polskę stawiać pod murem w sprawie relokacji uchodźców, to ostateczną odpowiedzią będzie referendum – stwierdził na antenie Radia Zet wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański.

Przymuszanie Polski do przyjęcia uchodźców to porażka Komisji Europejskiej – ocenił Szymański. Polityk nie wykluczył, że ostateczną odpowiedzią ws. przyjęcia uchodźców będzie referendum.

Do słów ministra Szymańskiego odniósł się Grzegorz Schetyna. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej zasugerował, żeby nie pytać o uchodźców, tylko wprost – o opuszczenie Unii Europejskiej. Według Schetyny, jeśli rząd Beaty Szydło podważa europejskie decyzje podjęte w 2015 roku, to znaczy, że nie chce być członkiem unijnej wspólnoty.

Czytaj także: Premier Szydło: Polska nie przyjmie uchodźców

Podczas piątkowego spotkania prezydentów Polski i Niemiec prezydent Andrzej Duda podkreślił, że Polska jest gotowa i chętna do niesienia pomocy. Zapowiadane referendum to prezydencka inicjatywa. W minionym tygodniu prezydent zasugerował że powinno się odbyć w przyszłym roku – prawdopodobnie 11 listopada.

(„24 godziny”, pap.pl)

pis

Grzegorz Schetyna

uchodźcy

Konrad Szymański

prawo i sprawiedliwość

imigranci

Redakcja 24 godziny
date_range 19 maja 2017 schedule 20:52
Kwaśniewski: nie konstytucja jest problemem, a to że rządzący ją łamią
Były prezydent w Nowa TV

– Moim zdaniem dzisiaj klucz do przyszłości Polski jest po stronie opozycji – mówił w Nowa TV Aleksander Kwaśniewski. – Czy zobaczymy twarze, którym będzie można zaufać i które będą „osobami nadziei” na to, że można odsunąć PiS od władzy i rządzić lepiej oraz przywrócić te wartości, które są w tej chwili gwałcone – dodał były prezydent.

Redakcja 24 godziny
date_range 23 czerwca 2017 schedule 10:06