24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Australijska policja udaremniła ZAMACH na samolot

Chcieli dokonać ataku bombowego

Cztery osoby podejrzane o przygotowania do ataku bombowego, zostały aresztowane w sobotę w Sydney. Policja podała, że celem ataku miał być samolot.

Premier Australii Malcom Turnbull podał informację o wspólnej akcji policji i antyterrorystów w niedzielę rano. Jak dodała, „ważna operacja” nie była planowana. Podjęto ją natychmiast po otrzymaniu informacji o przygotowaniach do zamachu.

Operację przeprowadzono w czterech dzielnicach aglomeracji Sydney. Aresztowano łącznie cztery osoby.

Australijski premier zaznaczył, że był na bieżąco informowany o operacji i że służby cały czas są w gotowości, by uchronić mieszkańców kraju przed ewentualnymi atakami.

Czytaj także: Strzały w dyskotece w Niemczech, nie żyje jedna osoba

W związku z wydarzeniami zaostrzona została kontrola na lotnisku w Sydney. Tymczasem policja apeluje o zgłaszanie telefonicznie wszelkich sygnałów o zdarzeniach, które mogłyby mieć związek ze śledztwem. Według szefa Australijskiej Policji Federalnej, zamach był inspirowany przez terrorystów islamskich.

Od 2014 r. w Australii przeprowadzono 31 podobnych operacji antyterrorystycznych. Skazano łącznie 70 osób zamieszanych w przygotowywanie zamachów.

(pap.pl)

policja

atak terrorystyczny

australia

akcja

antyterroryści

próba zamachu

Redakcja 24 godziny
date_range 30 lipca 2017 schedule 15:04