24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Atak paniki w strefie kibica. Dwóch Polaków rannych w Turynie

Ponad 1500 poszkodowanych

Do dramatycznych scen doszło w sobotę wieczorem na centralnym placu w Turynie. Wśród kibiców, którzy zebrali się, by kibicować walczącemu w finale Ligi Mistrzów Juventusowi Turyn, wybuchła panika. Rannych zostało ok. 600 osób. MSZ podało, że wśród rannych są Polacy.

W turyńskiej strefie kibica zorganizowanej z okazji finału Ligi Mistrzów w sobotę zebrał się tłum sięgający setek tysięcy osób. Panika wybuchła w trakcie oglądania transmisji z Cardiff, gdzie trwał mecz Real Madryt–Juventus Turyn. Zebrani na Piazza San Carlo Ludzie rzucili się do ucieczki, tratując innych.

Według policyjnych hipotez, przyczyną paniki było zawalenie się części metalowej konstrukcji. Jednak w obliczu zagrożenia terrorystycznego w Europie, zebrani kibice wzięli huk za wybuch bomby. Gdy padły słowa o wybuchu, setki osób zaczęły uciekać depcząc i przerwacając się nawzajem.

Czytaj także: Finał Ligi Mistrzów

Wśród rannych jest małe dziecko, trzy osoby są w poważnym stanie.

Pierwsze doniesienia mówiły o 40 poszkodowanych, ostatnie – o 1527. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych podało w niedzielę, że wśród rannych jest co najmniej dwóch Polaków, z czego jeden opuścił już szpital.

(pap.pl)

juventus turyn

liga mistrzów

strefa kibica

panika

turyn

ranni

Redakcja 24 godziny
date_range 4 czerwca 2017 schedule 12:30