24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Areszt dla ojca wnuczkowej mafii

Na trzy miesiące trafia za kratki

Arkadiusz Ł. pseudonim „Hoss” trafi do aresztu. Sąd Okręgowy w Warszawie uwzględnił zażalenie prokuratury na wcześniejszy brak aresztu dla mężczyzny. "Hoss" jest podejrzany o zorganizowanie grupy przestępczej dokonującej oszustw metodą na wnuczka.

Arkadiusz Ł. trafi do aresztu na trzy miesiące. Sąd Okręgowy w Warszawie wydał takie postanowienie na zamkniętym posiedzeniu. Prokuratura wnioskowała o areszt tymczasowy, bo zdaniem śledczych w przypadku Hossa zachodzi obawa matactwa czy ukrywania się.

Wymyślił metodę „na wnuczka”

Centralne Biuro Śledcze Policji na początku lutego zorganizowało zasadzkę na Arkadiusza Ł. Do zatrzymania doszło w momencie, kiedy „Hoss” wchodził do jednego ze swoich mieszkań na warszawskiej Woli.

Mężczyźnie na razie udowodniono zaledwie cztery oszustwa metodą „na wnuczka” na kwotę 1,4 miliona złotych. Kolejne miliony euro i franków szwajcarskich „Hoss” wyłudził wraz ze swoimi kompanami w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Luksemburgu. Przez ostatnie półtora roku policjanci polscy i niemieccy zatrzymali w sumie 22 współpracowników 49-latka.

CZYTAJ TAKŻE: Ponad rok szukali szefa mafii wnuczkowej. Sąd puścił go wolno.

(„24 godziny”)

mafia wnuczkowa

policja

mafia

areszt

Redakcja 24 godziny
date_range 16 lutego 2017 schedule 20:01