24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Afera reprywatyzacyjna. Kolejne osoby zatrzymane

Wśród nich obecni urzędnicy

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejne trzy osoby w związku z tzw. aferą reprywatyzacyjną. Jak informuje CBA chodzi o dwóch obecnych i jednego byłego urzędnika stołecznego ratusza.

Do zatrzymań doszło w poniedziałek rano. W ciągu dnia zatrzymane osoby mają być przewiezione na przesłuchanie do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu. Tam prowadzonych jest kilkanaście śledztw w związku z nieprawidłowościami przy reprywatyzacji.

Wśród zatrzymanych jest dwóch obecnych urzędników stołecznego ratusza oraz jeden były. Mariusz P., kierownik Działu Nieruchomości Dekretowych m.st. Warszawy w Wydziale Spraw Dekretowych i Związków Wyznaniowych Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy; Gertruda J.-F., naczelnik Wydziału Spraw Dekretowych i Związków Wyznaniowych Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy oraz radca prawny Jerzy M., który w przeszłości pełnił funkcję koordynatora samodzielnego wieloosobowego stanowiska pracy radców prawnych Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy.

To już kolejne zatrzymania w sprawie. W ubiegłym tygodniu agenci CBA zatrzymali pięć osób. Marcina L., znanego adwokata Roberta N., Jakuba R. byłego zastępcę dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami oraz jego rodziców Wojciecha R. i Alinę D.

(CBA, „24 godziny”)

cba

reprywatyzacja

Warszawa

Redakcja 24 godziny
date_range 6 lutego 2017 schedule 20:55